Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Циклони для аспіраційних установок деревопереробних підприємств

Циклони для аспіраційних установок деревопереробних підприємств

Циклони – це найбільш поширений вид пиловловлювачів в аспіраційних установок різноманітних виробництв. Переваги циклонів: простота виготовлення та обслуговування, невелика вартість. Недолік: низька ефективність.

У деревопереробці застосовуються різні типи циклонів: типу Ц Гіпродревпрому, типу К Клайпедського ОЕКДМ, ЛТА, Гіпродрєва, УЦ 38 та ін. Найбільш вдалим виявився циклон УЦ-38. В зернопереробній та харчовій промисловості – це циклони ЦОЛ, 4БЦШ, ОТІ, УЦ. В металургії, енергетиці, будівельній галузі – використовують циклони СІОТ та НДІОГАз (ЦН-11, ЦН-15, ЦН-15у, ЦН-24, СЦН-40, СДК-ЦН-33, СК-ЦН-34).

Циклони типу ЦП-2

Призначені для уловлювання пилу в аспіраційних установках технологічних процесів сушіння або розмелювання палива парогенераторів, що спалюють тверде паливо в пилоподібному стані. Можуть бути використані для уловлювання пилів як циклони загальнопромислового типу. Циклони виготовляють у одиночному виконанні внутрішнім діаметром 1400-1250мм.

Циклони оснащуються запобіжними клапанами. Кількість та діаметр запобіжних клапанів залежать від діаметра циклону. Для безпечного та швидкого доступу до запобіжних клапанів та люків необхідно передбачити майданчики та сходи. На вимогу замовника циклони можуть бути поставлені без запобіжних клапанів.

Умовне позначення: Ц - Циклон; П - пиловий; 2 - модифікація конструкції; останні цифри - діаметр (D, мм) циліндричної частини.

Циклони типу УЦ

Призначені для очищення повітря від сухого неволокнистого пилу, що не злипаються, а також сумішей пилу з тирсою і стружкою - відходів деревообробних. Конструкція циклонів УЦ дозволяє отримувати будь-яку з чотирьох модифікацій циклонів кожного калібру шляхом нескладної монтажної операції, яка полягає у встановленні вихлопного патрубка відповідного діаметра без демонтажу самих циклонів. Зі збільшенням номера модифікації за інших рівних умов (вхідна швидкість, початкова запиленість) зменшується коефіцієнт очищення, але зменшується показник енергоємності апарату — його гідравлічний опір. Ця особливість конструкції циклонів УЦ дозволяє за рахунок диференційованого підходу значною мірою оптимізувати проектні рішення при підборі циклонів.

Циклони РІСІ

Розроблені в Ростовському інженерно-будівельному інституті — РІСД і призначені для очищення технологічних викидів в атмосферу від усіх видів волокнистого та липового пилу. Нижня конічна частина циклону, що розширюється донизу, виключає небезпеку закупорки випускного отвору. Розташована вище коротка конічна частина циклону, що звужується донизу, — конус-коагулятор — сприяє зчепленню окремих частинок з утворенням так званих агрегатів, що ускладнює винесення частинок пилу з циклону і збільшує ступінь очищення. У зв'язку з налипанням пилу на внутрішні поверхні стінок повітроводів доцільно встановлювати пиловловлюючі апарати в безпосередній близькості від технологічного обладнання, скорочуючи тим самим до мінімуму довжину ділянок повітроводів, які потрібно систематично очищати. У деяких випадках доцільно з конструктивних міркувань приєднувати горизонтально розташований колектор очищеного повітря до циклонів за допомогою равликів, що зменшує висоту установки.

Циклони типу К або Клайпедського ОЕКДМ

Порівняно з іншими циклонами мають наступну перевагу: найменший коефіцієнт гідравлічного опору і, як наслідок, мінімальні енерговитрати. З кінця 90-х років, коли посилилася увага до охорони атмосферного повітря від забруднення технологічними викидами, у тому числі пилом, стали помітнішими більш високі характеристики пиловловлювання циклонів УЦ 38. Циклони До рекомендується застосовувати як розвантажувачі в системах пневмотранспорту або як перший щабель в аспірації.

Фільтр-циклон (фільтр)

Являє собою циліндричний апарат, що має конусне днище. Циліндрична частина розділена перегородкою на дві камери: камера очищеного повітря та камера запиленого повітря. Усередині циліндричної частини знаходяться фільтрувальні рукави, надіті на металеві каркаси. Під час попадання запиленого середовища у фільтр повітря проходить крізь фільтрувальну тканину, а пил затримується на поверхні рукава. Коли відбувається повне засмічення рукавів, тиск у камері очищеного повітря падає, і датчик тиску подає сигнал на контролер, який здійснює відкриття електромагнітних клапанів. Після цього відбувається удар (імпульс) стисненого повітря по рукавах через систему трубок і сопел, який надходить з ресивера. Пил від удару падає з рукавів у конічну частину корпусу та видаляється за допомогою шлюзового затвора. Фільтрувальні тканини рукавів виготовляються з різних матеріалів, залежно від типу пилу. Фільтр виконує більш високий рівень очищення повітря в порівнянні з циклоном. Вартість виготовлення через більшу складність конструкції більш висока. До того ж, обслуговування такого апарату займає більше часу і вимагає більш кваліфікованого підходу.

Також для уловлювання пилу застосовуються осадові (пилові) камери, але вони використовуються менше через їх низьку ефективність. Методи вловлювання пилу за допомогою мокрих пористих, масляних фільтрів, а також електростатичні фільтри та ін. використовуються менше через складність конструкції, обслуговування та високу вартість експлуатації.

Практика показує, що застосування відцентрових пиловловлювачів та рукавних фільтрів найбільш обґрунтовано з економічного та практичного боку, тому на сьогоднішній день розроблено та впроваджено в промисловість таку велику кількість різних апаратів таких видів як вітчизняних, так і зарубіжних виробників.