Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Циклони для елеваторів, млинів і крупозаводів

Циклони для елеваторів, млинів і крупозаводів

На підприємствах зернопереробної промисловості найбільшого поширення набули циклони ЦОЛ, 4БЦШ (У1-ББЦ), УЦ та ОТІПП.

Випробування циклону ЦОЛ показали, що ефективність очищення повітря в ньому в середньому досягає 74% на фракціях від 540мкм. У циклонів типу БЦ при оптимальній вхідний швидкості повітряного потоку коефіцієнт ефективності очищення повітря від зернового пилу досягає 83% при тому ж дисперсному складі.

Циклони типу УЦ більш ефективні, коефіцієнт очищення досягає 95%, що досягається в результаті конструктивних особливостей циклону: вхідний патрубок квадратної форми винесено за габарити циклону, верхня гвинтова кришка вхідний равлики звичайних циклонів замінена горизонтальною площиною, діаметр вихлопної труби зменшений в порівнянні зі звичайними циклонами.

На хлібоприймальних підприємствах і заводах з переробки зерна поширені батарейні установки з циклонів з малими розмірами діаметра циліндра забезпечують більш ефективну очистку повітря від пилу. Пропускна здатність батарей циклонів залежить від числа елементів даної установки.

Застосовують батарейні установки циклонів типу БЦ і УЦ одно- і дворядні. У кожному ряду можуть бути два, три і чотири циклону. Під кожним рядом циклопів розміщений шнек, а під шнеком - шлюзовий затвор. Найбільш поширені батарейні установки 4БЦШ, а також 2УЦ, ЗУЦ і 4УЦ - при однорядному розміщенні циклонів, 2х2УЦ, 2хЗУЦ, 2х4УЦ при дворядному розташуванні циклонів.

Батарейні установки 4БЦШ використовують в зерноочисних відділеннях борошномельних і круп'яних заводів, на елеваторах і комбікормових заводах.

На ефективність роботи батарейних циклонів впливає конструкція верхньої збірної коробки, яка призначена для вирівнювання тиску в окремих циклони.

Батарейні циклони мають такі недоліки: нерівномірний розподіл повітря по елементам циклону, якщо перед ним немає прямого ділянки повітропроводу (при наявності якого забезпечується більш рівномірний розподіл), і засмічення вхідних отворів, що мають перегородки, великими домішками (соломи, полови і ін.).

Циклони ОТІПП показали свою ефективну роботу при уловлюванні пилу в аспіраційних установках елеваторів і мають більш просту конструкцію в порівнянні з іншими циклонами. Їх також можна групувати в батареї для збільшення продуктивності.

Слід пам'ятати, що ефективність роботи циклонів не задовольняє сучасним екологічним вимогам при очищенні повітря від тонкодисперсного пилу (менше 20мкм ефективність пиловловлення нижче 17%). Тому необхідно застосовувати фільтри.