Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Особливості циклонів-пиловловлювачів

Особливості циклонів-пиловловлювачів

Для видалення пилу є кілька систем. Найбільш часто в промисловості для очищення аспіраційних газів використовується два типи пиловловлювачів – циклони і матерчаті фільтри.

Циклони використовується протягом тривалого часу, і в промисловості накопичений великий досвід роботи з ним. Циклон – тип механічного пиловловлювача, в якому для виділення пилу з транспортується запиленого повітря використовується відцентрова сила. Циклон зазвичай застосовують в якості самостійного апарату для уловлювання пилу, як попередній пиловловлювач в більш ефективних системах збору пилу і як пиловловлювача в системах пневматичного транспортування де транспортує середовищем є повітряний потік.

Основні переваги – низька вартість, незначне ремонтне обслуговування і невелике аеродинамічний опір. Недолік циклонів полягає в тому, що вони не можуть використовуватися для осадження тонких або дуже легких частинок. Коефіцієнт очищення повітря в циклоні досягає лише 60...90% в залежності від ряду факторів, включаючи розмір і масу частинок пилу, швидкість повітря всередині циклону і атмосферні умови.Конструкцію циклонів можна розділити на дві основні групи:

1. Циліндричні – відношення висоти циліндра до висоти конуса більше 0,5;

2. Конічні – висока конічна частина.

Найхарактерніші представники першої групи це ЦОЛ, ЦП-2, ОЕКДМ, СЦН, ЦН-15 та ін. До другої групи відносять такі циклони як 4БЦШ, УЦ, ОТІ, СК-ЦН-34, СДК-ЦН-33, СИОТ. Перші використовують коли необхідно очистити великі обсяги газів, другі - коли має місце ефективність очищення.

За технологічною ознакою циклони поділяються на пиловловлювачі для аспіраційних установок і розвантажувачі – для пневмотранспортних установок.

Також циклони можуть групуватися в кілька штук. При паралельної компонуванні збільшується продуктивність, при послідовній - збільшується ефективність.