Компонування аспіраційних установок

Аспіраційні системи необхідно індивідуально компонувати для всіх технологічних потоків. Протяжність повітроводів має бути мінімальною.
Ця умова відноситься і до аспіраційних установок робочих веж силосних сховищ підробітку ячменю та солоду пивоварних та солодових заводів. Пуск та зупинка кожної аспіраційної системи мають бути зблоковані з пуском та зупинкою технологічного обладнання.
Повітроводи систем аспірації рекомендується прокладати з максимально можливим до горизонту кутом. Допускається встановлювати повітропроводи під меншими кутами до горизонту, але їх довжина повинна бути зведена до мінімуму, а швидкість повітря повинна становити 15-18м/с.
Установки слід компонувати, дотримуючись певних вимог, а саме:
кожна установка має відбирати від 6…7 точок;
у всіх випадках, якщо це можливо, використовувати збірні колектори, оскільки вони дозволять приєднати до них будь-яку кількість відборів повітря.
Рекомендовані схеми компонування аспіраційних систем:
а — фільтр у центрі системи; б - фільтр з одного боку системи; в - збірний колектор.
У разі потреби допускається застосовувати паралельні збірні гілки, що приєднуються до загального збірного повітроводу, при цьому на кожній гілки має бути не більше 3-4 відсмоктувачів.
Повітропроводи, що примикають безпосередньо до укриттів і кожухів машин, повинні, в більшості випадків, проектуватися з вертикальним або похилим розташуванням, при цьому кут нахилу повітровода до горизонту потрібно приймати на 10° більше кута природного укосу матеріалу, що захоплюється відсмоктуванням.
По довжині горизонтальних повітроводів рекомендується влаштовувати у верхніх стінках прочисні герметичні лючки на відстані один від одного не більше 5м. Прочисні герметичні лючки необхідно встановлювати також у безпосередній близькості від відводів і трійників для прочистки при засміченнях.
Норму повітря, що переміщається в аспіраційних установках, вибирають з урахуванням одночасності всіх приєднаних машин.
Відключати місцеві відсмоктувачі від непрацюючого обладнання не дозволяється.
Надбавки на підсмоктування повітря в аспіраційних установках слід приймати:
через укриття непрацюючого обладнання у розмірі 30% від нормативного відбору, що підлягає видаленню при роботі обладнання:
через нещільності в повітропроводах у розмірі 10% від розрахункової продуктивності всієї установки;
у пиловловлюючих пристроях залежно від їх конструкції.
Як спонукачі тяги для аспіраційних установок використовують відцентрові пилові вентилятори, розміщуючи їх після пиловловлювачів.
Розрахункові найменші швидкості руху повітря (м/с) у повітроводах аспіраційних систем
Для зернового пилу
на вертикальних ділянках 10
на горизонтальних ділянках 16
Для борошняного та тютюнового пилу
на вертикальних ділянках 8
на горизонтальних ділянках 14