Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Особливості монтажу повітроводів

Особливості монтажу повітроводів

При монтажі повітропроводів необхідно забезпечувати їх герметичність, незгоряння, стійкість проти корозії, звуконепровідність. гарний зовнішній вигляд. Герметичність залежить від якості монтажу, особливо у з'єднаннях – фланцях, бандажах, фальцях, стиках тощо.

Повітропроводи потрібно виконувати з вогнетривких матеріалів (металу, скла, мінеральних плит, азбесту, цегли, бетону, пластмаси і т. д.) і, крім того, прокладати ці матеріали таким чином, щоб у разі пожежі ускладнювалось поширення по них полум'я.

Велика внутрішня поверхня повітропроводів, наявність численних з'єднань, а також можливе забруднення або підвищення вологості повітря, що проходить, створюють сприятливі умови для корозії найбільш поширених сталевих повітропроводів.

Найпростішим і найпоширенішим способом захисту повітропроводів з листової сталі від корозії є їхнє фарбування.

Основу масляних фарб становить оліфа, яку можна застосовувати навіть без суміші з фарбою (пігментами).

Для захисту від корозії можуть бути використані нітрофарби, лаки, бітум, асфальт та ін.

З металевих покриттів найчастіше застосовують цинк, що наноситься у гарячому вигляді на поверхню сталевого листа (оцинкована сталь). З металів для виготовлення повітропроводів можна використовувати, крім звичайної, нержавіючу і вуглецеву сталь, алюміній. Дуже довговічні в експлуатації скляні та азбоцементні повітропроводи, але вони поки що недостатньо поширені. Досить широко використовуються повітропроводи з шлакоалебастрових плит. Іх слід використовувати тільки для переміщення сухого повітря, так як вони руйнуються від вогкості. Згораємі і схильні до руйнівного впливу вогкості дерев'яні повітропроводи, а в тому числі фанерні. У ряді випадків для виготовлення повітропроводів з успіхом застосовується вініпласт та деякі інші полімерні матеріали.

Для запобігання вібрації та звукопровідності використовуються вібропоглинаючі прокладки в міжфланцевих з'єднаннях. Для гасіння аеродинамічного шуму використовую спеціальні камери.

Невдало розташовані повітропроводи можуть суттєво порушити зовнішній вигляд приміщення, зменшити його корисний об'єм, погіршити освітлення тощо. Особливо незручні у цьому відношенні круглі підвісні повітропроводи. Приставні прямокутні повітропроводи розташовуються в приміщеннях більш вдало, але найдоцільніша прихована прокладка їх у товщі огорож. Дуже зручно здійснювати таку прокладку при блочному будівництві. Хороший зовнішній вигляд відкрито розташованих повітропроводів залежить від фарбування, способу кріплення, підвіски та ін.

Повітропроводи круглого перерізу переважно застосовуються в аспіраційних та пневмотранспортних установках. Круглий переріз зменшує металоємність при виготовленні та збільшує характеристики міцності. Тиск повітря рівномірно розподілено попри всі стінки аспіраційного воздуховода. Також зменшується ймовірність залягання продукту, оскільки відсутні мертві зони.