Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Експлуатація пиловловлювачів аспіраційних установок

Зниження ефективності пиловловлювачів призводить не тільки до забруднення пилом повітря у виробничих приміщень і на прилеглій до підприємства території, а й викликає втрати найціннішої сировини, що є складовою «механічних» втрат хлібопродуктів під час їх прийому, переміщення, відвантаження та переробки. Тому розумна технічна експлуатація пиловловлювачів усіх типів призводить до зниження пилоподібних втрат хлібопродуктів з повітрям, яке відбирається аспіраційними установками зернопереробних підприємств від обладнання.

Експлуатація тканинних фільтрів.

Тканинні фільтри є другим за поширенням серед сухих пиловловлювачів після циклонів. Найчастіше використовують у техніці пиловловлення на зернопереробних та інших підприємствах використовуються фільтр-циклони ФЦ та тканинні фільтри шафового типу розраховані на велику продуктивність. Також за останні кілька десятиліть дуже часто стали впроваджуватись точкові (локальні) фільтри, які замінюють аспіраційні установки в цілому.

Зниження ефективності роботи всмоктуючих тканинних фільтрів позначається на зменшенні швидкості фільтрації повітря через зростання аеродинамічного опору пористих матеріалів (тканини) і значних підсмоктування повітря, а також у підвищенні концентрації пилу в повітрі, що очищається.

Найбільш часті такі причини підвищеного (проти розрахунку) опору фільтра, що всмоктує:

низька якість та надмірна щільність фільтруючої тканини або наявність на ній двостороннього ворсу;

конденсація вологи на тканині в результаті змішування теплого і вологого повітря, що надходить з мережі, з холодним повітрям, що надходить у рукави через нещільності та при зворотному продуванні;

нерівномірний розподіл повітря між працюючими секціями;

утворення складок на нижній частині довгих рукавів і обумовлене цим перекриття вхідних отворів пилом, що накопичується;

недостатня продуктивність пиловивідних пристроїв, що призводить до закупорки рукавів пилом;

зменшення частоти, порушення періодичності та зниження інтенсивності регенерації рукавів, обумовлене дефектами складання струшуюче-продувного пристрою або недопустимим зносом його елементів;

недостатня інтенсивність зворотного продування фільтруючої тканини, обумовлена ​​нещільним приляганням поворотних клапанів до стінок клапанної коробки в період струшування, недостатньою площею отворів, що з'єднують суміжні секції пилозбірного ковша, наявністю нещільностей у зовнішніх і внутрішніх стінках шафи, в днищі та в інших.

Тканинні рукави фільтра через кожні 1500-1800 год роботи знімають, вивертають і піддають сухому очищенню (у мішковибивальній машині або вручну). Якщо виявлено, що маса тканини перевищує в 1,5-2 рази масу чистої тканини, такі рукави необхідно замінити і вжити заходів для поліпшення роботи струшувального пристрою фільтра.

Струшуючо-продувний пристрій піддають ревізії не рідше одного разу на місяць. При огляді цього пристрою перевіряють: - нормальна взаємодія виконавчих (функціональних) механізмів; плавність зачеплення зубчастих коліс та контактування кулачків; відсутність биття валів; рівномірність зношування елементів механізмів; герметичність продувних клапанів і відрегульованість довжин важелів, що керують ними; правильність підбору діафрагм, встановлених у клапанній коробці для зворотного продування рукавів у фільтрах залежно від характеру та концентрації пилу у повітрі.

Основні причини збільшеного (проти допустимого) присоса повітря у фільтр такі:

нещільне прилягання поворотних клапанів до стінок клапанної коробки через непаралельність кромок і стінок, а також через невідрегульованість довжин тяг перемикаючого механізму;

негерметичність шлюзового затвора або протиприсосних клапанів, встановлених у пиловивідному самотеці;

нещільності в шафі, пилозбірному ковші та в місцях приєднання повітропроводів до фільтру;

значні зазори в місцях пропуску валу шнека через торцеві стінки пилозбірного ковша;

високе розрідження в шафі та збірному ковші фільтра, викликане різко збільшеним опором всмоктувальної лінії або зазначеними вище причинами підвищення опору самого фільтра.

Основними причинами високої залишкової запиленості повітря можуть бути:

низька якість фільтруючої тканини (надмірно рідкісна або нерівномірна за густотою тканина), її знос, пошкодження міллю та розриви;

зміна форми отворів у тканині внаслідок надмірного натягу рукавів, що іноді викликає навіть їх зрив;

нещільне приєднання рукавів пружинними кільцями до патрубків днища фільтра або верхніх колодок; тріщини в колодках і великі отвори для пропуску підтримуючих болтів;

пилові пробої тканини в окремих місцях через незадовільну роботу та неприпустиме зношування елементів струшувально-продувного пристрою;

стиснення рукавів при зворотному продуванні через малу кількість металевих кілець, вшитих у рукави;

підвищена напруженість фільтруючої тканини при її зворотному продуванні через відсутність зворотних клапанів у пилозбірному ковші або перекриття частини рукавів поворотним зворотним клапаном; заповнення пилом нижньої частини надмірно довгих рукавів; неповні комплекти рукавів у секціях;

нерівномірний розподіл повітря між секціями в результаті незадовільної конструкції підвідних повітропроводів.

При виявленні в шафі фільтра явно помітного накопичення пилу або за високої запиленості повітря після фільтра рукава, що пропускають пил, замінюють іншими; зірвані рукави закріплюють на колодках тільки після ретельної перевірки. Укорочені та подовжені рукави порушують нормальну роботу фільтра. Тому нижні частини рукавів закріплюють при повністю підм'ятій нагору, на всю висоту ходу струшування, рамі. При зазначеному положенні рами кожен рукав помірно натягують і закріплюють так, щоб у нижній частині не утворилися поперечні, ні поздовжні складки. Натяг рукавів має бути помірно вільним, без слабини, і допускати підйом їх без розтягування під час струшування.

Одночасно з контролем залишкової (кінцевої) запиленості повітря, особливо повертається у виробничі приміщення, слід контролювати опір фільтра, оскільки він значно впливає на ефективність роботи пиловідділювача.

Експлуатація циклонів.

Циклонні пиловловлювачі - це найбільш поширені пиловловлювальні апарати, які знайшли місце у всіх галузях.

У зернопереробній промисловості - це циклони ЦОЛ (від ЦОЛ-1 до ЦОЛ-20); 4БЦШ (від 4БЦШ-200 до 4БЦШ-600); УЦ-38 (від УЦ-250 до УЦ-850, а окремих випадках і вище) і прямоточні циклони марки ПТЦ (від ПТЦ-600 до ПТЦ-800).

У металургії на підприємствах будівельної галузі використовуються циклони конструкції НДІОГАЗ: ЦН-11 (від ЦН-11-200 до ЦН-11-2000); ЦН-15 (від ЦН-15-200 до ЦН-15-2000); ЦН-15У (від ЦН-15У-200 до ЦН-15У-2000); ЦН-24 (від ЦН-24-200 до ЦН-24-2000); СДК-ЦН-33 (від СДК-ЦН-33-200 до СДК-ЦН-33-3600); СК-ЦН-34 (від СК-ЦН-34-200 до СК-ЦН-34-3600); СЦН-40 (СЦН-40-300 до СЦН-40-1200).

Також у металургії, на гірничозбагачувальних, машинобудівних підприємствах, підприємствах будівельної галузі та ін. циклони СІОТ (від СІОТ №1 до СІОТ №7).

На деревопереробних підприємствах переважно використовують такі конструкції: ОЕКДМ-К (від ОЕКДМ-К-12 до ОЕКДМ-К-34); Ц (від Ц-250 до Ц-1600); ЛТА (від ЛТА-6 до ЛТА-10); ЦДО (від ЦДО-800 до ЦДО-2400); РІСІ (від РІСІ №2 до РІСИ №11); УЦ (від УЦ-400 до УЦ-1600).

Підвищення опору циклону зазвичай викликають такі причини: звуження входу в циклон або вихлопну трубу; низьке положення протидощового ковпака на вихлопній трубі; скупчення пилу в циклоні.

Основними причинами високої залишкової запиленості повітря можуть бути:

присоси повітря в циклон через зварні шви і з'єднання, пиловивідний отвір і нещільність у швах, фланцевих з'єднаннях, що порушують процес відділення пилу і перешкоджають його виведенню;

нерівномірна роздача повітря між елементами групового циклону, що призводить до значних відхилень швидкості входу повітря циклон від оптимальних значень;

шорсткість внутрішньої поверхні циклону, викликана, наприклад, корозією, наявність будь-яких нерівностей, що виступають всередину циклону прокладок, що ущільнюють фланцеві з'єднання;

відкладення і скупчення пилу в конічній частині циклону, викликані малим кутом нахилу самотічної пиловивідної труби, конденсацією вологи і змерзанням пилу в циклоні, незадовільною роботою протиприсосних клапанів, недостатньою ємністю бункера для збору пилу.

Нещільність зварних швів знижує їхню міцність та корозійну стійкість, викликає присоси повітря в циклон або, навпаки, витік з нього запиленого повітря.

Перевірку непроникності зварних з'єднань, очищених від шлаку, іржі, олії та інших забруднень, досить просто зробити за допомогою гасу, пофарбованого в червоний колір фарбою Судан-III (2,5-3г на 1л гасу). Пульверизатором шви покривають крейдовим розчином (на 1л води близько 400 г меленої крейди або каоліну) і висушують. Потім шви зі зворотного боку рясно змочують гасом і витримують при позитивній температурі приблизно 12год. Про наявність пор, свищів, наскрізних тріщин і непроварів свідчать жирні жовті крапки або смужки, що утворюються на крейдяному шарі проникаючим гасом.

Виявлені дефекти усувають, після чого шви піддають повторному контролю.

Ми завжди готові проконсультувати Вас у питаннях підбору та експлуатації пиловловлювачів які використовуються в аспіраційних установках на Вашому підприємстві. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail:metallum_office@ukr.net  або дзвоніть по телефону 097 743 69 84.