Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Осадові камери для пиловловлення в пнемосепараторах

Осадові камери для пиловловлення в пнемосепараторах

У повітряному потоці, що пройшов через зерновий струмінь, знаходяться у зваженому стані частинки, виділені із зернової суміші. Ці частки необхідно відокремити від повітряного потоку, зібрати та видалити з машини. Завдання ускладнюється тим, що повітря містить відносно великі частинки (щуплі та биті зерна основної культури, насіння бур'янів, частинки соломи), виділення яких не становить значних труднощів, і тонкодисперсний пил, для відділення якого потрібно застосування найбільш досконалих пиловідділювачів.

Тому в більшості випадків очищувачі повітря зернових сепараторів мають двоступінчасту схему: в першому ступені відокремлюються важкі і великі частинки, в другому ступені повітря очищається від пилу.

Для осадження домішок у першому ступені очищення застосовують осадові камери, циклони першого ступеня очищення (ЦОЛ, 4БЦШ, УЦ, ЦН-15 та ін.) та сітчасті інерційні відділювачі, для очищення повітря від пилу в другому ступені — всмоктувальні та нагнітальні матер'яні фільтри досконалі циклони та інерційні жалюзійні пиловиділювачі.

Осадова камера (рис. 1) є ємністю, в якій швидкість повітряного потоку знижується до 1-2 м/сек. Внаслідок зниження швидкості повітряного потоку сили опору, що діють на частинки, стають меншими, ніж сили тяжіння, і тому вони опускаються в нижню частину камери, що має пристрій для виведення осаджених частинок з машини.

Поліпшенню осадження частинок сприяють форма і конструкція осадової камери, завдяки яким повітря всередині камери різко змінює напрямок руху, а сили інерції, що при цьому приходять, сприяють осадженню частинок.

З застосовуваних нині осадових камер можна назвати осадові камери двох конструкцій. У камері першої конструкції (рис. 1 а) для зміни напрямку руху повітря встановлені перегородки. У камері другої конструкції (рис. 1, 6) повітря обтікає встановлену в камері трубу і всмоктується всередину труби через поздовжню щілину.

В основному віддається перевага камері останньої конструкції, тому вона більш ефективна. Однак досить часто застосовуються камери першої конструкції, так як вони простіші у виготовленні та обслуговуванні.

Осадові камери є найпростішими апаратами для осадження домішок (виділених повітрям із зерна), здатними затримати близько 70-80% цих частинок. Тому їх застосовують як перший ступінь очищення повітря, в комплексі з більш ефективними відпилювачами пилу (фільтр-циклони, рукавні каркасні фільтри і картриджні фільтри).

Рис. 1. Осадові камери:

а - з перегородкою; б - з центральною трубою;

1 - пневмосепаруючий канал; 2 - перегородка; 3 - осадова камера; 4 - вентилятор.

При розробці та проектуванні осадових камер необхідно враховувати різні особливості ведення технологічного процесу на конкретному виробництві. Це монтажні розміри камери, фізико-механічні характеристики сипучих продуктів, концентрацію пилу в повітрі та його дисперсний склад.

Однією з головних вимог до газоочисного обладнання, зокрема до осадових камер – це ергономіка та дизайн, що передбачає насамперед зручність експлуатації, обслуговування та ремонту. Це сприяє зменшенню витрат при використанні даного обладнання.

НВФ МЕТАЛЛУМ зможе знайти оптимальні рішення для Вашого виробництва, зокрема проектування, виготовлення, монтажу та сервісного обслуговування пиловловлюючого обладнання. Для більш конкретної інформації телефонуйте на тел. 097 743 69 84 або пишіть на metallum_office@ukr.net.