Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Пиловловлювачі аспіраційних установок

Пиловловлювачі аспіраційних установок

Повітря, що викидається в атмосферу необхідно очищати.

У циклонних апаратах відбувається очищення запиленого повітря в результаті осадження пилу під дією відцентрової сили. Для різних видів пилу застосовуються різні конструкції циклонів.

На елеваторах і хлібоприймальних підприємствах переважно застосовують циклони конструкції ЦОЛ, 4-БЦШ (У21-ББЦ), ОТІ, УЦ.

Для цементних і заводів будматеріалів використовують циклони марки ЦН-11, ЦН-15, ЦН-15у, ЦН-24, СДКЦН-33, СКЦН-34.

У деревообробній галузі поширені циклони типу Ц Гіпродревпрома, ЛТА.

Циклон ЦОК призначений для очищення вентиляційних викидів від пилу з підвищеними абразивними властивостями (металевий пил).

Циклони в залежності від виробництва можуть виготовлятися як з правим, так і лівим розташуванням вхідного патрубка. При необхідності вони можуnm комплектуватися в батареї. Перевагою циклонів є їх простота конструкції, обслуговування і відносно невисока вартість виготовлення. Недолік циклонів полягає в більш низькій ефективності очищення повітря в порівнянні з фільтр-циклонами.

 

 Фильтр-циклон

Фільтр-циклон (фільтр) являє собою циліндричний апарат, який має конусний днище. Циліндрична частина розділена перегородкою на дві камери: камера очищеного повітря і камера запиленого повітря. Усередині циліндричної частини знаходяться фільтрувальні рукави, надіті на металеві каркаси. Під час попадання запиленого газу в фільтр повітря проходить крізь фільтрувальну тканину, а пил затримується на поверхні рукава. Коли відбувається повне засмічення рукавів, тиск в камері очищеного повітря падає, і датчик тиску подає сигнал на контролер, який в свою чергу здійснює відкриття електромагнітних клапанів. Після цього відбувається удар (імпульс) стисненого повітря по рукавах через систему трубок і сопел, яке надходить з ресивера. Пил від удару падає з рукавів в конічну частину корпусу і видаляється за допомогою шлюзового затвора. Фільтрувальні тканини рукавів виготовляються з різних матеріалів в залежності від типу пилу. Фільтр забезпечує вищий показник очищення повітря в порівнянні з циклоном. Вартість фільтр-циклона через більш складну конструкцію - вища. До того ж обслуговування такого апарату займає більше часу і вимагає більш кваліфікованого підходу.

Так само для уловлювання пилу застосовуються осадові (пилові) камери, але вони використовуються менше через їх низьку ефективність.

Методи уловлювання пилу за допомогою мокрих, пористих, масляних фільтрів, а також електростатичних пиловловлювачів та ін. використовуються менше через складність конструкції, обслуговування і високої вартості експлуатації.

Практика показує, що застосування відцентрових пиловловлювачів і рукавних фільтрів найбільш обгрунтовано з економічної та практичної сторони, тому на сьогоднішній день розроблено і впроваджено в промисловість велика кількість пиловловювачів різних видів як вітчизняних, так і зарубіжних виробників.