Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Припливно-витяжні вентиляційні установки та повітряне опалення з рециркуляцією аспіраційного повітря

Завдання створення необхідного повітрообміну в тому чи іншому приміщенні може бути вирішене шляхом відсмоктування з нього повітря (рис. 1. а), тобто застосування витяжної вентиляції або шляхом подачі повітря в приміщення (рис. 1.б), тобто застосування припливної вентиляції.

Рис. 1. Схеми вентиляційних систем

а — витяжна (може бути природною, тобто без вентилятора); б — припливна; 1 — точки відсмоктування; 2 — очищення повітря; 3 — обробка повітря (очищення, зволоження та підігрів)

Вибір вентиляційних систем відбувається, виходячи з певних умов. Якщо маються на увазі вентиляція приміщень, в яких виділяються шкідливості та розповсюдження їх по сусідніх приміщеннях небажано, потрібно використовувати витяжну вентиляцію, яка створює розрідження. Якщо потрібно, щоб відбувався повітрообмін у цеху, який ще й бажано захистити від надходження повітря із сусідніх приміщень або з-за зовні, потрібно застосувати припливну вентиляцію, яка створить у будівлі надлишковий тиск. Так, у курилках, ванних кімнатах, кухнях, туалетах використовується витяжна вентиляція, а в електрозалах потрібно використовувати припливну вентиляцію.

Припливні вентиляційні установки дозволяють підготувати зовнішнє повітря, тобто очистити його від різних засмічувачів (пил, гази), підігріти або охолодити його, зволожити і т. д. перед надходженням його до цеху. Витяжна вентиляційна установка дозволяє очистити повітря, яке викидається в атмосферу. Припливна вентиляція захищає вентильовані кімнати від негативних зовнішніх впливів; витяжна - захищає приміщення, які знаходяться поруч від негативного впливу виділень у приміщенні, що вентилюється.

Об'єднання обох систем, тобто створення єдиної системи припливно-витяжної вентиляційної установки, дозволяє виконати всі ці завдання і здійснити необхідні параметри між припливом і витяжкою, які передбачені санітарними нормами і правилами проектування.

На підприємствах галузі хлібопродуктів використовують інтенсивну витяжну вентиляцію виробничих приміщень, де встановлено обладнання, що аспірується. При повністю розімкненому циклі повітря, без здійснення хоча б часткової рециркуляції, відбувається різке зниження всередині приміщення температури повітря та його вологості, а також виникнення розрідження з усіма негативними наслідками.

Щоб уникнути цих явищ, передбачають промивні камери для більш тонкого очищення повітря, що виводиться всмоктуючими фільтр-циклонами, і подальшу рециркуляцію.

В останні роки впроваджують також кондиціювання повітря за допомогою повітряних кондиціонерів, що серійно випускаються.

Пилоповітряні потоки, які відбирається від технологічного обладнання розмольних відділень мельзаводів, містять величезну кількість теплоти, на отримання якої витрачається 30—40% енергії, необхідної для руху всіх машин млина. Тому установки в розмольних відділеннях із замкнутим циклом повітря є не лише вентиляційними, а й опалювальними. Вони використовують тепло, що отримується в результаті перетворення механічної енергії в теплову, що відбувається на всьому протязі процесу розмелювання зерна.

Якщо такого роду установку забезпечити приладами, що автоматично регулюють температуру і вологість повітря, що подається, її можна перетворити на установку для кондиціонування повітря.

Підсумовуючи, можна дійти висновку, що економічно доцільне вирішення питання про підтримку в будівлях млина, круп'яних та комбікормових заводів умов, які потрібні в сенсі температури та вологості повітря, може полягати:

у широкому застосуванні нових конструкцій машин, що працюють із повітряними потоками при замкнутому циклі повітря (місцевий замкнутий цикл повітря в машині);

у застосуванні централізованого замкнутого циклу повітря в машинах старих конструкцій, що працюють із повітряними потоками;

у здійсненні для інших машин замкненого в будівлі циклу повітря з рециркуляцією його після надійного та експлуатаційно недорогого очищення від пилу у фільтр-циклонах.

Об'єм повітря, що відсмоктується з машин, становить у зерноочисному відділенні млина 75-85%, у розмольному - 40-60%. Таким чином, при переведенні всіх цих машин на місцевий або централізований замкнутий цикл доведеться рециркулювати лише близько 20% обсягу повітря в зерноочисному відділенні і близько 50% — у розмольному. Це значно скорочує, особливо при сухому способі вторинного очищення повітря від пилу вартість експлуатації рециркуляційних пристроїв.

Фахівці НВФ МЕТАЛЛУМ допоможуть у підборі як пиловловлювачів для аспіраційних установок (циклони 4БЦШ, ЦОЛ, УЦ) так і вентиляційного і аспіраційного обладнання загалом для Вашого підприємства. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail:metallum_office@ukr.net або дзвоніть по телефону 097 743 69 84.