Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Відмінності аспіраційних установок від вентиляції

Відмінності аспіраційних установок від вентиляції

Аспіраційні установки промислових підприємств призначені для відбору запиленого середовища від устаткування; тим самим створюється розрідження під укриттями машин і конвеєрів і пил не виходить в з обладнання в приміщення. Після відбору пилоповітряна суміш по повітроводах подається на циклонний пиловловлювач, де відбувається осадження пилу в конічної частини циклона під впливом відцентрової сили. Чисте повітря в циклоні виходить через вихлопний патрубок. Вивантаження обложеної пилу з пиловловлювача здійснюється за допомогою пилового клапана або шлюзового затвора в бункер-мішок.

Аспіраційні установки складаються з наступних елементів.

  1. Укриття обладнання різної конструкції, насипні лотки і скидають коробки конвеєрів і т.д. призначені для локалізації виділень пилу.
  2. Повітропроводи і фасонні деталі. У більшості випадків в аспірації трасою для переміщення пилоповітряної суміші використовуються прямошовні фальцеві повітроводи круглого перерізу. Спірально-навивні і повітроводи прямокутного перетину отримали менше застосування в аспірації через їх більшого забивання під час роботи установки. До фасонним деталям відносять відводи, трійники і хрестовини, засувки різних конструкцій, переходи з одного перетину на інше, парасолі, ревізійні люки, шумоглушники.
  3. Вузли проходу призначені для герметичного виведення повітропроводів через покрівлю або стіну за межі приміщення.
  4. З'єднання повітроводів можна здійснювати за допомогою фланців з кутової сталі, хомутів, муфт і т. д.
  5. Вентилятор - це механічний пристрій, службовці для примусового переміщення повітря по повітроводам, або безпосередньої подачі або відсмоктування повітря з робочої зони при тиску до 12000Па. В аспіраційних установках застосовуються відцентрові пилові вентилятори.
  6. Гнучка вставка призначена для виключення передачі вібрації від вентилятора до повітропроводів, а також для часткового поглинання шуму.
  7. Пружинні віброізолятори (віброопори) служать для зниження рівня вібрації вентилятора.
  8. Пиловловлювачі. Повітря, що викидається в атмосферу необхідно очищати. У циклонах (4БЦШ, ЦОЛ, УЦ, ЦН-11, ЦН-15, СК-ЦН-33, СДК-ЦН-34, СИОТ і т.д.) відбувається очищення запиленого повітря в результаті осадження пилу під дією відцентрової сили. У фільтр-циклон - осадження пилу здійснюється також в результаті імпульсної продувки фільтрувальних рукавів.
  9. Для вивантаження осілого пилу з конічної частини циклона або фільтр-циклону застосовують пилові клапана або шлюзові затвори.

Аспіраційна установка не повинна заважати експлуатації та ремонту і обслуговування технологічного устаткування. Місцевий відбір повітря повинен бути знімним на швидко-розбірних кріпленнях. Обов'язковою прийомом при конструюванні місцевих відсмоктувачів є забезпечення міцності і збереження геометрії самої конструкції в процесі експлуатації.