Логотим Метталум
Проектирование, изготовление, монтаж, запуск, паспортизация
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Циклони типу ЦН

Циклони типу ЦН

Призначені для сухого очищення газів, що виділяються при різних технологічних процесах (сушка, випалення, агломерація, спалювання палива і т.д.), а також для очищення аспіраційного повітря. Застосовуються на підприємствах чорної і кольорової металургії, хімічної, і машинобудівної промисловості, промисловості будівельних матеріалів.

Залежно від продуктивності по газу і умов експлуатації циклони ЦН виготовляють одинарного виконання (внутрішній діаметр від 200 до 2000мм) або групового виконання.

Відмітна особливість апаратів – наявність подовженою циліндричної частини конуса, нахил кришки і вхідного патрубка під кутом 11, 15, або 24° (відповідно маки ЦН-11, ЦН-15, ЦН-15у, ЦН-24), а також однакове відношення діаметра вихлопної труби до діаметру циклону. Залежно від компонування групові та одинарні циклони можуть бути з камерою очищеного газу у вигляді «равлика» або у вигляді збірної камери, а одинарні ще й з вихлопом в атмосферу через зонт або відведенням повітря за допомогою коліна. Бункери циклонів – пірамідальної форми. При роботі циклонів повинно бути забезпечене безперервне вивантаження пилу, при цьому рівень пилу в бункерах повинен бути не вище площини, розташованої від даху бункера на 0,5 діаметра циклону.

ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ

  1. Масова концентрація пилу в газі, що очищається, г/м3

  для пилу, який слабко злипається – не більше 1000

  для пилу, який сильно злипається – 250

  1. Температура газу, що очищається – не більше 500°С
  2. Тиск (розрідження) – не більше 5кПа
  3. Коефіцієнт гідравлічного опору циклонів

  для одинарного виконання – 147

  для групового виконання:

         з "равликом" – 175

         зі збірною камерою – 182

  1. Ефективність очищення – 80...85%

Для розрахунку ступеня очищення в циклоні необхідно розташовувати вихідними даними: кількість газу, що очищається, температура газів, характеристика – матеріалу (щільність, дисперсність пилу), початкова концентрація пилу в газах.