Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Батарейні циклони. Принцип дії та побудови

Батарейні циклони. Принцип дії та побудови

Відомо, що чим менший діаметр циліндра циклону – тим вища його ефективність пиловловлення. Якщо необхідно очистити велику кількість газів з високою ефективністю, циклони необхідно встановлювати в групи. Кількість циклонів групи не більше 10шт. Це пов'язано з габаритами установок. У зв'язку з цим продуктивність установок невисока.

Наприклад, група циклонів ЦН-15, що складається з восьми елементів діаметром 1000мм, може очистити до 100000м3/год. У зв'язку з цим були розроблені циклони з малими діаметрами для досягнення високої ефективності пиловловлення, при цьому їх можна було зручно компонувати в батареї високої продуктивності.

Діаметр циліндричної частини розроблених циклонних елементів батарейних циклонів становить 40...250мм. Обертальний рух пилогазового потоку в елементах батарейних циклонів надають спеціальні напрямні пристрої. Їх називають ще напрямними апаратами. Їх встановлюють у просторі між циліндричною частиною та вихлопною трубою. Вони бувають у вигляді гвинта та розетки (рис. а та б). Це дозволяє зменшити габарити в цілому через відсутність патрубків, що підводять.

Ефективність батарейних циклонів з підводять апаратами у вигляді розетки вище, але вони частіше засмічуються пилом.

Принцип роботи батарейного циклону є наступним. Гази, які необхідно очистити надходять по вхідному патрубку 1 у загальну розподільну камеру 2 де вони розподіляються по циклонах 6. Напрямні апарати 7 надають їм обертальний рух. Частинки пилу відокремлюються у конічній частині. Далі процес відбувається як у звичайних групових циклонах.

Особливістю експлуатації групових циклонів є підвищений контроль за рівномірністю подачі газів та своєчасне виведення пилу з бункера.