Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Влаштування відцентрових пиловловлювачів циклонів для аспірації обладнання

Влаштування відцентрових пиловловлювачів циклонів для аспірації обладнання

Найбільш поширеним типом відцентрового пиловловлювача (пиловідділювача) є циклони, найпростіша конструкція яких показана на рис.1. Повітря входить у трубу, спрямовану по дотичній до циліндричної частини циклону. Поступивши в циклон, потік ковзає вздовж його внутрішніх стінок, набуває обертального руху, причому відцентрові сили, що розвиваються, відводять частинки пилу до стінок циклону, а відносно чисте повітря виходить через трубу, розташовану на осі його.

Якщо час дії відцентрової сили на підлягаєму видаленню найменшу частинку достатньо для того, щоб порошинка під дією цієї сили пройшла відстань, що відокремлює її від зовнішньої стінки, то частка буде відокремлена від повітря, що йде з циклону, і скотиться по конусу вниз, до вихідного отвору для пилу.

Найпростіша і одна з перших за часом конструкція (див. рис. 1) піддалася надалі багатьом видозмінам, спрямованим до збільшення відцентрової сили і часу її дії: зміцнення на внутрішній стінці циклону гвинтоподібних поверхонь, що надають потоку певний напрямок і зменшують вихроутворення; збільшення висоти циліндричної частини циклону, внаслідок чого повітря замість одного обороту повинен робити кілька, що збільшує час дії відцентрових сил та к. п. д. циклону.

Одна з таких конструкцій із застосуванням гвинтових напрямних показана на рис. 2. Повітря, що надходить у циклон, рухається по внутрішньому гвинтовому повітроводу, зовнішні поверхні якого, не суцільні, а утворені вертикальними смугами, взаєморозташування яких ясно видно на горизонтальному розрізі (див. рис. 2). Частинки, відкинуті відцентровою силою до периферії, підпадають у простір між ребрами та зовнішньою стінкою циклону і тут, як у відстійній камері, опускаються до отвору, що виводить пил. Повітря, що виходить з циклону, все ж таки несе з собою найбільш дрібні порошинки, причому у вихлопній трубі циклону триває обертальний рух повітря, завдяки чому пил, що не встиг відокремитися в циклоні, рухається біля стінок цієї труби.

У конструкції одного з американських циклонів (рис. 3) обставина ця використана для підвищення к. п. д. циклону. Вихлопна внутрішня труба циклону зроблена коротше циліндричної його частини та оточена другою зовнішньою трубою трохи більшого діаметра. Кільцевий канал, що утворюється між цими двома трубами, з'єднаний з верхньою кільцевою камерою, звідки повітря, насичене пилом, відсмоктується невеликою трубкою, приєднаною до отворів вентилятора, що всмоктує. Як зрозуміло з креслення, в кільцеву камеру повинна потрапити частина повітря, що рухалася біля стін вихлопної труби, тобто найбільш насичена пилом. Ця частина повітря з вентилятора: знову надходить у той же циклон.

У зернопереробній промисловості найбільшого поширення набули циклони 4БЦШ (У21-ББЦ), ЦОЛ, УЦ-38, прямоточні циклони ПТЦ, ОТІПП. На деревопереробних підприємствах – ОЕКДМ-К, Гіпродревпрому Ц, ЛТА, РІСІ, УЦ-38. У металургії та на гірничодобувних підприємствах використовуються циклони конструкції НДІОГАЗ, а саме: ЦН-11, ЦН-15ЦН-15У, ЦН-24, СДК-ЦН-33, СК-ЦН-34. Також у різних галузях можуть використовувати циклони типу СІОП, ЦДО, ЦМ, ВЗП, ЦП-2 та ін.

Для збільшення продуктивності циклони можна компонувати паралельно. Для збільшення ступеня очищення циклони збираються послідовно. Кожен тип циклонів має свої переваги. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail:metallum_office@ukr.net або дзвоніть за телефоном 097 743 69 84.