Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Огляд циклонів УЦ в зерно- и деревопереробній промисловостях

Огляд циклонів УЦ в зерно- и деревопереробній промисловостях

Однією з найбільш поширеніших конструкцій сухих пиловловлювачів є циклони УЦ. Вони використовуються в аспіраційних установках зернопереробної галузі і на деревопереробних підприємствах.

На зернопереробних підприємствах їх встановлюють в основному на млинах, крупо- і комбікормових заводах. Рідше на елеваторах і насіннєвих підприємствах. На цих підприємствах циклони УЦ представлені двома конструкціями УЦ-38 (рис. 1) і УЦ-45 (рис.2). Ці циклони відрізняються від циклонів ЦОЛ, 4БЦШ, ЦН-11, ЦН-15, ЦН-24 і ін. конічною формою і спірально-плоским вхідним патрубком, винесеним за межі зовнішнього циліндра, і звуженою вихлопною трубою.

Діаметр вихлопної труби циклонів УЦ-38 трохи менше, ніж в УЦ-45 (0,38D і 0,45D відповідно). Перетин вхідного патрубка у перших –  квадратний (0,25D), у других – прямокутний (0,35D і 0,3D). D - діаметр циліндричної частини циклона.

Стендові випробування циклонів УЦ-38 і УЦ-45 однакового діаметра показали більш високу ефективність пиловловлення перших на фракціях менше 45мкм при концентрації 0,5кг/м3. Коефіцієнт опору циклонів УЦ-38 становить ζ= 0D, в УЦ-45 – ζ=20D. З цього можна зробити висновок, що перші доцільніше застосовувати в якості високоефективних пиловловлювачів на зернопереробних підприємствах, тоді як другі – як розвантажувач пневмотранспортних установок, особливо у випадках, коли мають місце обмеження по висоті.

Також існує конструкція модернізованого циклону УЦМ-38 (рис. 3). Вона відрізняється від попередніх конструкцій спірально-гвинтовим підведенням пилоповітряного потоку. Це конструктивна зміна дозволила зменшити коефіцієнт опору циклону. Разом з тим – ефективність пиловловлення залишилася без змін.

Циклони УЦ випускаються з діаметрами циліндричної частини від 200 до 850мм. Для збільшення продуктивності їх компонують в групи. При однорядній компоновці застосовують групи 2УЦ, 3УЦ, 4УЦ, при дворядній – 2хУЦ, 2х2УЦ, 2х3УЦ, 2х4УЦ (рис. 4).

Рис. 4

Циклони УЦ знайшли застосування в деревопереробній промисловості. Вони розроблені на основі конструкції циклонів УЦ-38 Млинбуду. Вони випускаються чотирма модифікаціями (рис. 5 – Рис. 8) і 15-ма калібрами. Модифікація показує відношення діаметра вихлопної труби до циліндричної частини (УЦ-38, НЦ-45, НЦ-52,5 і УЦ-60). Калібри – це діаметри циліндричної частини циклона. Відповідно циклони виготовляються наступних калібрів УЦ-500, НЦ-560, НЦ-630, НЦ-710, НЦ-800, НЦ-900, НЦ-1000, УЦ-1100, УЦ-1200, УЦ -1300, УЦ-1400, УЦ -1500, УЦ-1600, УЦ-1800, УЦ-2000. Особливістю конструкції даних циклонів УЦ є можливість отримання будь-якої з чотирьох модифікацій циклонів кожного калібру за допомогою нескладних монтажних операцій, які полягають в установці відповідного циліндра з вихлопних патрубком.

Зі збільшенням номера модифікації у циклонів кожного калібру змінюються їх технічні характеристики: ефективність пиловловлення зменшується, але і знижується гідравлічний опір.

Деревопереробні циклони УЦ відрізняються від зернопереробних також і конічної частиною. У перших вона довша, а вихідний отвір вужче. Ця особливість обмежує їх використання для уловлювання дуже липких волокнистих матеріалів в аспіраційних установках деревопереробних підприємств, а також не дає можливість використовувати їх для використання їх в пневмотранспортних установках. Вхідний патрубок як і в попередньому випадку має квадратну форму. Його розміри складають 0,25D.

Циклони УЦ виготовляються як правого так і лівого виконань. Якщо дивитися зверху – то в циклонах правого виконання вхідний потік рухається за годинниковою стрілкою, в лівого – проти годинникової стрілки.

На вихлопному патрубку можуть встановлюватися парасольку або равлик. Якщо циклон працює на нагнітання – то встановлюють парасолю, якщо на всмоктуючій лінії – равлика. При груповому компонуванні, для спрощення конструкції і універсальності виходу очищеного пило повітряного потоку, можуть використовуватися збірні повітрозбірники або колектори.