Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Приклад розрахунку та підбору циклону 4БЦШ (У21-ББЦ)

Приклад розрахунку та підбору циклону 4БЦШ (У21-ББЦ)

Аспіраційне повітря, яке відбирається від технологічного та транспортного обладнання, перед викидом в атмосферу необхідно очищати.

Виходячи з досвіду впровадження пиловловлюючого обладнання, очищення повітря аспіраційних установок елеваторів та зерноскладів може бути одноступінчастим у циклонах при продуктивності транспортних та технологічних потоків до 100т/год.

Від пилу, який з'являється на борошномельних та круп'яних заводах, на солодових та крохмальних виробництвах очищення повітря бажано проводити двоступінчасте: циклон – циклон або циклон – фільтр.

Перевага одноступеневого очищення - це низька вартість, простота конструкцій, малі витрати на обслуговування.

При надходженні в циклон повітряний потік набуває обертального руху, сили інерції, що розвиваються, при цьому і відцентрові сили відкидають порошинки, а повітря, відносно очищене від пилу, виводиться через вихлопну трубу назовні. Пил, відкинутий до стінок циклону, втрачають швидкість руху і під дією сили тяжіння падають на дно, а потім виводяться через отвір.

Дрібний і дрібний пил не вловлюється циклонами - в цьому і полягає нестача циклонів багатьох конструкцій.

Циклони щодо малих розмірів мають вищий коефіцієнт пиловиділення.

На зернових складах рекомендуються до застосування малогабаритні батарейні циклони типу 4БЦШ (У21-ББЦ)які виготовляються ПП НВФ МЕТАЛЛУМ 16 типорозмірами. Продуктивність циклонів, габаритні розміри та настановні дані слід приймати за даними НПФ МЕТАЛЛУМ.

Циклони раціональніше встановлювати до вентилятора. Це зменшує засмічення та знос робочого колеса вентилятора, а також зменшує ймовірність попадання пилу в приміщення на лінії нагнітання аспіраційної установки.

Опір (втрати тиску) у батарейних циклонах типу 4БЦШ можна визначити за формулою

де ζ — коефіцієнт опору циклону 4БЦШ (ζ=5,0)

       ρ— щільність повітря, кг/м3;

       Vвхшвидкість входу повітря в циклон, м/с.

Швидкість повітря рекомендується приймати 16 — 18м/с.

Приклад підбору циклону 4БЦШ.

Дано: витрата повітря 2840м3/г.

За каталогом выбираємо циклон 4БЦШ-325.

Визначити опір циклону.

За каталогом знаходимо розміри вхідного патрубка (ВхГ=370х130) та визначаємо його площу та реальну швидкість повітря.

F=ВхГ=370х130=0,0481м2

Vвх=2840/0,0481/3600=16,4м/с

Тоді опір цього циклону 4БЦШ-300 становитиме

ΔН=5х1,29х16,42/2=867Па

Основними вимогами для ефективної роботи циклонів 4БЦШ є максимальна герметизація пиловивідного отвору нижньої частини пилозбірного конуса та наявності прямої ділянки в розмірі 4-х діаметрів підводного повітроводу перед входом в циклон. Для герметизації та постійного виведення пилу з циклону найбільш ефективними є шлюзові затвори.

Фахівці НВФ МЕТАЛЛУМ зможуть допомогти у підборі аспіраційного обладнання для вашого підприємства. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail:metallum_office@ukr.net або дзвоніть по телефону 097 743 69 84.