Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Прямоточні циклони

Прямоточні циклони

Як то кажуть, все нове – це добре забуте старе. Ще в 30-х роках минулого століття на круп'яних заводах були спроби використати горизонтальні циклони провісники прямоточних.

Поступаючи в циклон повітря рухається по внутрішньому гвинтовому повітроводу. Частинки, відкинуті відцентровою силою до периферії, рухаються на внутрішніх стінках і виводяться з циклону. Очищене повітря прямострумом виходить із циклону.

В даний час існує багато різноманітних конструкцій прямоточних циклонів: ЦП, А1-БЛЦ, ЦКТІ, ПЦПО, ПТЦ та ін.

Прямоточні циклони або вихрові газоочисники, незважаючи на невеликі розміри, дозволяють обробляти дуже великі обсяги газів. Проте внаслідок високих швидкостей газового потоку в них відзначається велика кількість захоплених частинок: завихрення, що утворюються біля стінки, сприяють відскоку частинок назад в основний газовий потік. Насправді цей ефект зменшують шляхом розбризкування води на вході запиленого газу в установку або передбачають додатковий відбір повітря.

У прямоточному циклоні з нерухомим імпелером (розкручувачем потоку) витяжний вентилятор зазвичай встановлюють на виході очищеного повітря; це робиться для зменшення ерозії лопатей вентилятора. Тому в пиловиділювальній камері, розташованій за нерухомими лопатями, де в основному і відзначається перепад тиску, створюється знижений тиск у порівнянні з газом, що підходить до імпелера. Отже, необхідно передбачити додаткове відсмоктування в лінії забрудненого газу (концентрованого пилу) для запобігання зворотного підсмоктування частинок, що видаляються.

За останні роки у комплектному високопродуктивному обладнанні млинів застосовують горизонтальний циклон А1-БЛЦ. Горизонтальний циклон типу А1-БЛЦ призначений для попереднього очищення повітряного потоку від домішок, виділених із зерна в пневмосепаруючому каналі зерноочисних сепараторів типів А1-БСХ.

Коефіцієнт осадження домішок, що виділяються із зерна пшениці, у циклоні А1-БЛЦ становить 99,5...99,7 %. Ці високі показники пояснюються порівняно великим вмістом великих домішок у повітрі, що спрямовується на очищення. Залишкову запиленість повітря після горизонтального циклону приймають у розрахунках, що дорівнює 60 мг/м3.

Фахівцями НВФ Металлум розроблено типорозмірний ряд прямоточних циклонів ПТЦ. Їх можно використовувати для аспірації зерносушарок типу ДСП.

Циклон складається з циліндричної частини з гвинтовим закручувачем потоку - імплектором 2, конічного корпусу 3, що відводить патрубка 4, вхідного 1 і випускного 5 патрубків. У циліндричній частині закріплені три-чотири лопаті, встановлені під кутом 30º до утворює циліндра вхідного патрубка, що виконують функцію закручувача повітряного потоку з відносами. У бічних частинах збірника відносів передбачено два оглядові вікна.

Повітряний потік із відносами надходить у циклон через вхідний патрубок. Проходячи через лопаті, потік отримує гвинтовий обертальний рух. Під дією відцентрових сил він притискається до стінок корпусу 3. Пройшовши до патрубка 4, що відводить, повітря надходить по каналах і виходить з циклону через вихідний патрубок. Частинки відносів по інерції рухаються вздовж поверхні корпусу, ударяються в стінки, внаслідок чого їх швидкість гаситься і вони під дією сили тяжкості скочуються по стінках збірки відносів униз і виводяться з циклону.

Для більш детальної інформації телефонуйте на тел.: 097 743 69 84 або пишіть на metallum_office@ukr.net