Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Способи підведення газу в циклони

Способи підведення газу в циклони

Вхід запиленого повітря циклон може бути спіральним (УЦ-38, СДК-ЦН-33, СК-ЦН-34, СЦН-50), тангенціальним (ОЭКДМ-К, СЦН-40), гвинтоподібним (ЦОЛ, 4БЦШ, ЦН-11, ЦН-15, ЦН-15у, ЦН24), осьовим (ПТЦ) та комбінованим (УЦМ, ЦОМ, БЦМ, ВЗП). Осьовий ще називають розеточним (рис. 1). Найбільш ефективним з погляду гідравлічного опору є спіральне підведення. Він також простіше у виготовленні, що позначається на вартості циклонів. Але у промисловості зустрічаються всі типи підведення повітря.

В останні роки, щоб знизити гідравлічний опір, використовують циклони, у яких на початку входу вихлопну трубу встановлюють розкручувачі різних конструкцій. Ці розкручувачі зазвичай виступають із труби на (0,3-0,4) D, де D - діаметр циклону. На рис. 2. показано кілька видів конструкцій радіально-лопатевих розкручувачів. Однак, як показала практика їх експлуатації, подібні пристрої погіршують ефективність по пиловловлюванню циклону особливо на дрібнодисперсних пилах. Також вони погіршують експлуатаційні показники роботи, складність обслуговування циклонів зростає.

Для зниження гідравлічного опору в циклонах ЦН-15 на вихлопній трубі встановлюють кільцеві дифузори (мал. 3), але тоді використання їх обмежено на поганосипких і злипаються пилах.

Рис. 1. Способи підведення газу в циклони:

а — спіральний; б — тангенціальний; в — гвинтоподібний; г — осьовий у протиточному циклоні; д — осьовий у прямоточному циклоні

Рис 2. Радіально-лопатеві розкручувачі для зниження гідравлічного опору

Рис 3. Розкручувачі, що встановлюються на вихлопній трубі циклонів НДІОгазу:

а — циклон з подовженою вихлопною трубою: 1 — нижнє опорне кільце; 2 — лопата розкручувачі; 3 — верхнє кільце;

б — розкручувач у вихлопній трубі циклону ЦН-15: 1 — обтічник; 2 — циліндрична вставка; 3 — шість напрямних лопаток, розташованих під кутом 30-32 °; 4 — конус