Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Виведення пилу з циклонів

Виведення пилу з циклонів

Повітря з пилом, надходячи в циклон через вхідний патрубок, в більшості випадків починає рухатися по гвинтовій траєкторії в нижню частину пиловловлювача. У конічній частині потік стискається і внизу конуса відбувається вивертання потоку, який починає свій рух до вихлопної труби. У цей момент на тверді частинки діють відцентрові сили та сили інерції, завдяки яким пил відокремлюється від потоку повітря. У цьому місці дуже важливо грамотно оформити конструкцію циклону, щоб пил назад не потрапляв у висхідний потік. Насамперед потрібно забезпечити постійне виведення твердих частинок з циклону, а також не дати можливості підсмоктування повітря з навколишнього середовища в нижній конічній частині циклонів.

В одиночних циклонах це можна забезпечити такими конструктивними рішеннями:

циклон встановлювати на бункері, де пил збирається в нижній частині, створює пробку і, тим самим, усуває можливість підсмоктування повітря,

при установці на бункері відходів декількох пиловловлювачів – рекомендується під циклоном встановлювати шлюзовий затвор, який забезпечує постійне виведення пилу та герметизує конічну частину циклону,

при використанні циклону на нагнітання (встановлюється після пилового вентилятора) для герметизації та виведення пилу використовують вантажний пиловий клапан.

У батарейних циклонах використовують для виведення пилу два методи:

- пиловий бункер,

шнек з подальшою подачею в шлюзовий затвор (характерно для батарейних циклонів УЦ).

Від правильного пристрою виведення пилу з циклонів залежить як ефективна робота пиловловлюючого обладнання - так і функціонування аспіраційних установок загалом.