Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Аспіраційні установки надсилосного поверху елеватора

Аспіраційні установки надсилосного поверху елеватора

Пожежна безпека елеваторів залежить від якості аспіраційного обладнання.

Однією із задач, вирішенням якої успішно займається НВФ МЕТАЛЛУМ, є здійснення аспірації стрічкових транспортерів надсилосних поверхів елеваторів. Довжина цих транспортерів може досягати 120м і більше. Особливість аспірації скидального візка полягає в її нестаціонарності. Візок переміщують по довжині транспортера і встановлюють у певних місцях для розвантаження зерна на праву або ліву сторону.

Існують чотири способи реалізації аспірації даного обладнання.

1. Аспірацію скидального візка через магістральний повітропровід з нижнім або верхнім розташуванням по довжині транспортера. Для герметичного примикання опускного патрубка до коробки магістрального повітропроводу на елеваторі хлібоприймального пункту впроваджено простий пристрій (рис. 1). Опускний патрубок закріплюється в одному положенні до конструкцій візка з зазором між патрубком магістрального повітропроводу 300мм. По периметру фланця верхнього патрубка закріплюється двошаровий брезент, що закінчується плоскою скобою, виконаною з 1,5мм листової сталі за розміром магістрального патрубка повітропроводу. На патрубку магістрального повітропроводу кріпиться така сама скоба з прокладкою.

При підході скидаючого візку до силосу скоба верхнього патрубка заходить на нижню скобу і під дією власної ваги щільно закриває вікно нижнього патрубка.

Гнучкість брезентового патрубка дозволяє компенсувати різницю висот патрубків магістрального повітропроводу, що змінюється у зв'язку з осадкою елеватора.

В даний час на багатьох елеваторах впроваджується дана пропозиція.

Рис. 1. Аспірація скидального візка надсилосного транспортера елеватора.

1 – патрубок магістрального повітропроводу; 2 - опускний патрубок скидального візка; 3 - патрубок з двошарового брезента; 4 - плоска скоба опускного патрубка; 5 – скоба магістрального повітропроводу

2. Клапанна аспірація. Буває з нижнім (фото 1) та верхнім (фото 2) розташуванням клапанів. Суть даного способу полягає в тому, що при під'їзді візка до місця вивантаження зерна в силос відбувається автоматичне відкриття клапанів, через які відбирається повітря.

Фото 1.

Фото 2.

Технічна характеристика клапанної аспірації

  Характеристика Значення
1 Діаметр, мм  285
2

Кількість повітря, що відсмоктується від візка (включаючи підсмоктування у місці входу човника повзуна в повітропровід), м3

4680
3

Опір 1м повітроводу, Па

 
18
4

Підсмоктування повітря на 1м. пог. повітроводу, м3

35
5

Потужність вентилятора, кВт

от 22,0
6

Пилоуловлювач

4БЦШ-400

3. Щілинна аспірація. Відсмоктування від скидальної коробки розвантажувального візка стрічкового надсилосного конвеєра підключають до вентилятора за допомогою щілинного повітроводу (рис. 2).

Рис. 2. Щілинна аспірація скидної коробки розвантажувального візка стрічкових надсилосних конвеєрів:

а — для стрічки шириною 650 та 800 мм; б — для візка ТГО-600 та ТР-7; 1 — щілинний повітропровід; 2 — скидальний візок; 3 — повзун; 4 — повітропровід аспіраційної установки; 5 — стрічка конвеєрна; 6 — отвір до аспіраційних установок; L — довжина силосного корпусу.

Повзун, з'єднаний з коробкою розвантажувального скидального візка разом з візком переміщається по щілині вздовж аспіраційного повітроводу. Таким чином знепилюють візки надсилосних конвеєрів із шириною стрічки 650 та 800мм, а також візки автоматичні ТГО-600 та ТР-7. Для аспірації в місці з'єднання повзуна і коробки розвантажувального скидального візка роблять виріз 630х900мм.

По довжині щілинний повітропровід може бути виготовлений для одного або кількох силосних корпусів, об'єднаних загальним конвеєром надсилосним. Аспіраційні мережі кожного силосного корпусу роблять окремо. У кожній сполучній галереї між силосними корпусами встановлюють повітропровід з перекриваючим клапаном і гумовими вставками між ними. Одна проміжна секція може бути нестандартною, довжиною не більше 2000мм. Стрічка для щілинного повітроводу має бути шириною 500мм. При монтажі стрічку розрізають по довжині на рівні частини шириною 250мм кожна.

Технічна характеристика щілинного повітроводу

  Характеристика Значення
1 Діаметр, мм  285
2

Кількість повітря, що відсмоктується від візка (включаючи підсмоктування у місці входу човника повзуна в повітропровід), м3/год

4530
3

Опір 1м повітроводу, Па

    
16
4

Підсмоктування повітря на 1м. пог. повітроводу, м3/год

25
5

Потужність вентилятора, кВт

от 22,0
6 Пиловловлювач 4БЦШ-400

 4. Локальна аспірація. Аспіраційна установка з використанням точкового фільтра котрий встановлюється на візку. Пил під час регенерації повертається до силосу. Очищене повітря, пройшовши фільтрувальний матеріал, викидається в приміщення, оскільки ефективність фільтра досягає 99,94%.

Технічна характеристика локальної аспірації

  Характеристика Значення
1

Габарити (уточнюються за місцем), мм

400х250х1240
2 Вага, кг    84,6
3

Кількість повітря, що відсмоктується від візка (включаючи підсмоктування у місці входу човника повзуна в повітропровід), м3/год

1420
4

Потужність вентилятора, кВт

1,5 (максимум)
5

Потужність компресора для регенерації

1,1
6

Фільтрувальна тканина, м. кв.

14,7

Вентилятор і пиловловлювач в 1, 2 і 3 випадках встановлюють на надсилосном поверсі, але іноді, в силу особливостей технологічного процесу їх можуть виносити в окремі місця. Бункери відходів у таких випадках знаходяться за будівлею. Для очищення повітря використовуються циклони 4БЦШ та УЦ-38. Якщо до аспіраційних викидів пред'являються підвищені вимоги, то як пиловловлювач можна використовувати фільтр-циклони.

Фахівці НВФ МЕТАЛЛУМ проконсультують з будь-яких питань, пов'язаних з аспірацією обладнання на Вашому підприємстві. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail:metallum_office@ukr.net або дзвоніть за телефоном 097 743 69 84.