Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Аспірація автомобільних прийомів на елеваторах та хлібоприймальних підприємствах

Аспірація автомобільних прийомів на елеваторах та хлібоприймальних підприємствах

Дуже часто місце вивантаження зерна автомобілерозвантажувачами на елеваторах та хлібоприймальних підприємствах не аспірують, що не покращує санітарно-гігієнічний стан навколишнього повітря та умови праці.

При вивантаженні зерна з кузова автомобіля в бункер утворюється велика кількість пилу, який виділяється в навколишнє повітря та запилює територію.

Технічне рішення має передбачати герметизацію простору між торцем кузова автомобіля та бункером спеціальним кожухом та його аспірацію.

У 90-х роках минулого століття впроваджувався на елеваторах та хлібоприймальних підприємствах проект аспірації місця вивантаження зерна з проїзного гідравлічного авторозвантажувача (рис. 1).

Рис. 1. Аспірація місця вивантаження зерна з авторозвантажувача ГУАР-15С:

1 – нижній герметизуючий щит; 2 – проїзна платформа з ущільнювальним щитом; 3 – бічні герметизуючі щити; 4 – верхній герметизуючий фартух із брезенту; 5, б, 7 - димарі.

Герметизуючий кожух складається з бічних щитів 3, які прикріплені до перекриття бункера. Проїзна платформа 2 ущільнюється щитами та обшивкою так, що при її підйомі простір між щитами 3 закрито.

Нижній простір під кузовом автомобіля герметизують щитом 1, який повертається навколо точки А вгору під час підйому проїзної платформи 2 через систему важелів. Верхню частину над кузовом герметизують брезентовим фартухом 4.

Повітря від герметизуючого кожуха відсмоктують через повітропроводи 5, конфузори та аспіраційні шкарпетки, прикріплені до бокових щитів 3.

Витрата повітря при аспірації герметизуючого кожуха визначають враховуючи кількість повітря, що надходить з продуктом, що витісняється продуктом, що надходить через нещільності. Найчастіше ця цифра становить близько 18тис. м3/година. Втрати тиску приймають 50...85Па. Для очищення повітря аспіраційних систем використовують циклон ЦОЛ-18 або 2 циклона 4БЦШ-550.

Останнім часом, продуктивність ліній, обладнання підвищилася у кілька разів. Якщо раніше на елеваторах використовували стрічкові транспортери та норії від 75 до 350т/год, то на даному етапі продуктивність транспортно-технологічних ліній досягає 1000т/год та більше. Відповідно і на автоприйманнях елеваторів відбувається прийом зернових із величезними продуктивностями.

Для аспірації автомобільних прийомів доцільно використовувати локальні точкові фільтри великих продуктивностей у вертикальному виконанні. Це дозволить зберегти санітарний стан місць вивантаження зерна на елеваторах, а також запобігатиме викидам в атмосферу.

Фахівці НВФ МЕТАЛЛУМ проконсультують з будь-яких питань, пов'язаних з аспірацією обладнання на Вашому підприємстві. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail: metallum_office@ukr.net або телефонуйте за номером 097 743 69 84.