Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Аспірація обладнання підсилосного поверху елеватора

Аспірація обладнання підсилосного поверху елеватора

Для підтримки приміщень підсилосного поверху елеватора відповідно до санітарних норм необхідно, насамперед забезпечити якісною аспірацією транспортне обладнання. Особливістю процесу транспортування зерна у цій зоні є велика кількість (іноді більше 30шт) точок відбору повітря. У свою чергу, необхідність в аспірації всіх насипних лотків відсутня, так як вивантаження зернових відбувається з декількох силосів одночасно. Це умова ускладнює конструювання аспіраційних установок з погляду рівномірності аеродинамічних режимів у повітропроводах, тобто. важко забезпечити швидкість повітря, що становить мінімум 15м/с і поступово збільшується по магістральному напрямку.

Існує кілька варіантів забезпечити аспірацію у підсилосному поверсі елеватора.

Варіант 1. Відбір повітря від усіх (працюючих та незадіяних) насипних лотків. Перевага цього способу – можливість забезпечити оптимальний режим з погляду аеродинаміки. Швидкість повітря буде такою, при якій відкладення пилу в повітроводах відсутні. Цю схему рекомендовано використовувати при одночасному відборі від 12 пікселів. За більшої кількості суттєво збільшуються загальні обсяги повітря, які потрібно перед викидом в атмосферу очищати.

Варіант 2. Відбір повітря тільки від насипних лотків, де відбувається подача зерна. У цьому виконанні обсяги повітря невеликі (до 6тис. м3/годину). Але обслуговування даної аспіраційної системи потребує підвищеної уваги. Необхідно контролювати відкриття та закриття регулювальних засувок. Також цю аспірацію можна здійснити за допомогою автоматичних клапанів.

Варіант 3. Відбір повітря від укриття, що герметизує. Найпрогресивніший метод аспірації насипних лотків підсилосного транспортера елеватора. Переваги – це відсутність величезної кількості аспіраційних повітроводів та фасонних деталей, відсутність різних засувок та регулювань. Аеродинамічні режими налаштовуються один раз під час налаштування.

Як пиловловлювачі аспіраційних установок рекомендуються циклони 4БЦШ (У21-ББЦ). При високих пилових навантаженнях (більше 1000г/м3) як перший ступінь потрібно використовувати циклони ЦОЛ. В окремих випадках, при підвищених вимогах до очищення повітря, потрібно використовувати фільтр-циклони.

Фахівці НВФ МЕТАЛЛУМ матимуть змогу підібрати оптимальний варіант для здійснення аспірації обладнання на Вашому підприємстві. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail:metallum_office@ukr.net або дзвоніть за телефоном 097 743 69 84.