Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Аспірація в цехах переробки рудних та нерудних матеріалів заводів вогнетривів

Аспірація в цехах переробки рудних та нерудних матеріалів заводів вогнетривів

Для боротьби із запиленістю передбачається влаштування аспірації від укриттів технологічного та транспортного обладнання (живильників, дробарок, гуркотів та ін.), місць перевантаження пилу матеріалів і бункерів. Запилене повітря, перед тим як викинути у навколишнє середовище, потрібно очистити від пилу. Очищення в основному проводять у циклонах конструкції НДІОГАЗ (ЦН-11, ЦН-15, ЦН-15У, ЦН-24, СДК-ЦН-33, СК-ЦН-34, СК-ЦН-34М). Там, де інтенсивність пилення висока, слід широко застосовувати системи гідрообезпилювання матеріалів.

Форсунки мають розташовуватися таким чином, щоб виключалося внесення крапельної вологи в аспіраційні повітропроводи. Якщо таке розміщення неможливе, необхідно встановити відбійні щитки або фартухи.

Аспіраційні установки рекомендується проектувати індивідуальними, роздільними для кожного технологічного етапу з мінімальною кількістю повітряводів. Кількість місцевих відсмоктувачів, об'єднаних однією індивідуальною установкою, слід приймати мінімальним виходячи з необхідності вертикальної прокладки повітроводів або похилої, під кутом, що більше кута природного укосу осілого пилу (45...60o до горизонталі).

У виняткових випадках допускається прокладка ділянок повітряводів під малими кутами до горизонталі. Протяжності їх в даному випадку не повинна перевищувати 5м, швидкість повітря приймається не менше 19м/с, а для з'єднання повітряводів використовувати швидкознімні хомути.

Якщо місцеві умови не дозволяють використовувати децентралізовані аспіраційні установки з максимально похилими трасами повітропроводів, рекомендується застосовувати централізовані установки з збірними Вентилятори аспіраційних установок розташовують після пиловловлювачів. Електродвигуни повинні бути в закритому виконанні. Подача установок приймається з врахуванням об'єму відсмоктуваного від покриттів повітря з 10%-ною надбавкою на підсоси через нещільності. Надбавка на підсоси в пиловловлювачах залежить від їх характеристики (приблизно 15%).

Об'єднання в одну аспіраційну установку відборів, що видаляють повітря з різними видами пилу та неоднаковою вологістю, не допускається. Швидкісні режими руху повітря в аспіраційних установок виходячи з умови запобігання їх засміченню повинні становити мінімум 19м/с – у вертикальних та похилих ділянках та мінімум 23м/с – у горизонтальних. Там, де відбувається зміни напрямку руху, необхідно передбачати лючки для прочистки.

Обсяг припливного повітря визначається сумарною витратою аспірації з огляду на одночасність їх роботи та створення в цехах розрідження або підпору. У цехах, де пил виділяється в приміщення, повітря подається зверху, з невисокою швидкістю (перфоровані повітроводи), в інших цехах – відповідно до санітарних норм. Повітророзподільні пристрої не повинні повторно роздмухувати пил, що осів, з обладнання та будівельних конструкцій. Якщо робочі місця в цехах постійні і підлоги вологі, приплив повітря потрібно подавати до робочої зони на висоті не більше 2м від підлоги зі швидкістю, що не перевищує 1м/с. Повітря, що подається, слід очищати від пилу в масляних фільтрах. У теплий період року допустимий природний приплив через вікна. Їхня висота від рівня підлоги приймається наступною: при транспортуванні тонкоподрібнених, незволожених матеріалів на відкритих конвеєрах не менше 3м; те ж на закритих конвеєрах або транспортуванні зволожених матеріалів не менше 1,5м, якщо при цьому постійно вологі підлоги не менше 0,7м.

У галереях, призначених для транспортування нагрітих або вологих матеріалів на невкритих конвейєрах передбачається загальнообмінна вентиляція через шахти з дефлекторами.

На виробництві де відбувається подрібнення слід передбачати мокре прибирання пилу з підлог, стін і обладнання і вологе прибиранняпри неприпустимості мокрого прибирання проектується пневматична система пилоприбирання – промисловий центральний пилосос.