Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Аспірація вагового обладнання на елеваторах та зерноскладах

Аспірація вагового обладнання на елеваторах та зерноскладах

Аспірація ковшових елеваторних ваг. Мета аспірації – санітарно-гігієнічна. Терези аспірують при заповненні ковша зерном і при його випорожненні.

Ваговий ківш аспірують двома способами: через надвісний бункер (см. рис. 3і через герметизуючий кожух 1 (рис. 1) з відсмоктуванням з нього повітря.

Рис. 1. Один із способів аспірації ковшових елеваторних ваг:

1 – герметизуючий кожух вагового ковша; 2 – відведення; 3 – конфузор; 4 – трос; 5 – клапан; 6 – герметизуючий кожух випуску ваг; 7 – повітропровід.

Переваги першого способу полягають у відсутності повітропроводів та клапанів у приміщенні при аспірації вагового ковша, а недоліки – у збільшенні витрати повітря, оскільки аспірація на випуску зерна працює без відключення; крім цього, можливе засмічення аспіраційних каналів у надвісних бункерах, які важко очистити.

При другому способі аспірації витрата повітря приймають однаковим, тобто найбільшим. Аспірацію відключають клапанами 5 за допомогою троса 4, верхній кінець якого з'єднаний з впускною засувкою зерновою, а нижній - з важелем і валиком клапана.

Герметизуючий кожух вагового ковша ємністю 20т має розміри 3000х3000х400мм, а ковша ємністю 70т – 4810х4098х400мм. Кожух виконаний з металу, а обшивка - з повітронепроникного матеріалу. Приклад пристрою герметизуючого кожуха випуску зерна з ваги ємністю 20т показано на малюнку 2.

 

Рис. 2. Зразок кожуха, що герметизує, випуску зерна з ковшових ваг:

1 – металевий кожух; 2 – обшивка з повітронепроникного матеріалу: 3 – аспіраційний отвір; 4 – конфузор.

Приклад аспірації автоматичних елеваторних ваг. Їх аспірують із санітарно-гігієнічною метою у двох точках: корпус ваг та підвісний бункер (рис. 3).

Місце встановлення дифузора 3 (3, в) для з'єднання підвісного бункера з атмосферою може бути змінено при проектуванні за умовами приміщення.

Положення дросель-клапану 4 регулюють при налагодженні мереж.

Рис. 3. Приклад аспірації автоматичних ваг:

а – ДН-500; 1 – конфузор ваг; 2 – конфузор підвісного бункера;

б – ДН-1000-2: 1 – конфузор ваг; 2 – конфузор підвісного бункера;

в – ДН-2000: 1 - конфузор кожуха ваг; 2 – конфузор підсівного бункера; 3 – дифузор повітропроводу для з'єднання з атмосферою; 4 – дросель-клапан; 5 – герметизуючий кожух із повітронепроникної тканини.

Очищення повітря аспіраційних систем достатньо проводити в циклонах 4БЦШ (У21-ББЦ) або циклонах типу ЦОЛТакож можна використовувати як пиловловлювачі модернізовані циклони УЦ-38.

Ми завжди готові допомогти Вам у підборі аспіраційного та пиловловлюючого обладнання, щоб забезпечити ефективні режими його функціонування. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail: metallum_office@ukr.net або телефонуйте за номером 097 743 69 84.