Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Компонування аспіраційних установок на зернопереробних підприємствах

Компонування аспіраційних установок на зернопереробних підприємствах

Основні правила компонування аспіраційного обладнання в установку зводяться до наступного:

- точки відсмоктування пилу слід об'єднувати в одну аспіраційну установку за принципом одночасності роботи технологічного (транспортного) обладнання. Це забезпечує сталість режиму роботи установки, тобто її експлуатаційну надійність;

кількість точок відсмоктування в установці має бути оптимальною (з урахуванням витрати повітря на один вентилятор та компактності установки);

до однієї установки потрібно підключати машини, технологічне призначення яких однаково. Таким чином, виключається зниження якості пилу. Крім того:

      обладнання, в якому використовують тепле та холодне повітря, необхідно під'єднувати до окремих установок, щоб уникнути утворення в установці конденсату;

      обладнання з регульованим режимом роботи потрібно підключати до окремих установок (сепаратори, ситовікові машини та ін), чим досягається більша технологічна ефективність;

аспіраційні установки повинні бути компактні та мати мінімальну довжину, що створює велику пожежо- вибухобезпеку, а також сприяє економії енергетичних, матеріальних та інших витрат;

повітроводи необхідно прокладати найкоротшим шляхом при мінімальній довжині горизонтальних ділянок. Це сприяє забезпеченню встановлення більшої експлуатаційної надійності.

При роботі установок у приміщенні цехів виникає вакуум. Вакуум є причиною: утворення в цехах протягів та, отже, захворювання працівників; зниження ефективності технологічного процесу; підвищення енергетичних витрат з його подолання (в аспіраційних установках).

Для ліквідації вакууму у приміщеннях слід передбачати спеціальні припливні пристрої. При цьому має бути виключено вплив припливного повітря безпосередньо на людей, що знаходяться в приміщенні, тому повітря подають у верхню зону на рівні не нижче 2,5м. Зовнішні отвори цих систем слід закривати дротяною запобіжною сіткою з отворами розміром 15×15мм.

Припливні установки повинні забезпечувати вимоги санітарних норм щодо запиленості приміщень. Концентрація пилу в повітрі, що надходить усередину будівлі, і на промисловому майданчику не повинна перевищувати 30% ГДК у робочій зоні, тобто 1,2 мг/м3 для зернового пилу та 1,8 мг/м3 для борошняного пилу. Ці ж санітарні норми поширюються і на рециркуляційне, тобто повертається в приміщення і відпрацьоване в установках повітря.

Приміщення виробничих цехів бажано обладнати стаціонарними пневматичними установками або пересувними пилососами для систематичного очищення пилу з обладнання, будівельних конструкцій, підлоги.

Передбачають електроблокування аспіраційних установок та технологічних чи транспортних ліній для одночасної їх роботи. При порушенні режиму роботи аспіраційних установок (зупинка шлюзових затворів, шнеків, пиловловлювачів тощо) зупиняють вентилятори аспіраційної установки та технологічні або транспортні лінії. Аспіраційні установки включають до пуску (приблизно за 15с) і вимикають після (приблизно 5хв) зупинки технологічного або транспортного обладнання.

Пилоуловлювачі циклонного типу (4БЦШ (У21-ББЦ), ЦОЛ, УЦ-38) так і фільтр-циклони (РЦІ, РЦІЕ, ФЦ та ін) бажано передбачати на етапі компонування на всмоктувальній стороні. Це дозволить зменшити попадання пилу на крильчатку вентилятора, що, у свою чергу, збільшить його термін служби.

Фахівці НВФ МЕТАЛЛУМ допоможуть у підборі як пиловловлювачів для аспіраційних установок (циклони 4БЦШ, ЦОЛ, УЦ) так і аспіраційного обладнання загалом для Вашого підприємства. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail:metallum_office@ukr.net  або дзвоніть по телефону 097 743 69 84.