Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Особливості розрахунку аспірації на хлібоприймальних підприємствах та елеваторах

Пристрої для виведення пилу з пиловловлювачів передбачають залежно від типу уловлювача, його розташування та втрати тиску у вихлопному повітроводі.

Якщо на елеваторах циклони розташовані в нагнітальній частині аспіраційної установки, при втраті тиску у вихлопному повітроводі пиловловлювачів типу ЦОЛ менше 100Па спеціальних пристроїв не передбачають. Регулюють вакуум або надлишковий тиск у пиловому отворі шляхом використання протипідсмоктування конуса в циклоні ЦОЛ.

При втраті тиску у вихлопному повітроводі пилеотделителей типу ЦОЛ більше 100Па протипідсмоктування конус уловлювачів демонтують і встановлюють шлюзові затвори.

Пиловловлювачі типу 4БЦШ та УЦ повинні працювати зі шлюзовим затвором. У разі встановлення пиловловлювачів типу ЦОЛ або 4БЦШ з виведенням пилу від кожного окремий герметизований бункер шлюзові затвори необов'язкові. Шлюзові затвори не ставлять при відсмоктуванні повітря з бункера, який надходить пил від групи циклонів, а також з-під циклонів при безпосередньому видаленні пилу всмоктуючим пневмотранспортом. Кількість повітря надходить у первинний пиловловлювач на ділянці, що нагнітає установки, приймають за розрахунком.

Для циклонів типу ЦОЛ, 4БЦШ та УЦ, розташованих у всмоктувальній частині елеваторних установок, шлюзові затвори обов'язкові. У циклонах типу ЦОЛ при цьому демонтують протипідсосний конус.

Для зручності обслуговування отвір для виведення пилу з пиловловлювачів або шлюзовий затвор розташовують не вище 1,7 м над підлогою, передбачивши необхідні підходи та укриття затвора від опадів при зовнішній установці циклонів.

Кількість повітря, що надходить у первинний пиловловлювач, що встановлюється на всмоктувальній стороні вентилятора, приймають за розрахунком аспіраційної установки.

При випуску очищеного повітря з окремих пиловловлювачів або вентиляторів в атмосферу висоту гирла вихлопних труб проектують із розрахунку розсіювання пилу в атмосфері. Вихлопні труби з пиловловлювачів проектують окремо для кожної установки.

Відсмоктування від скидаючої коробки розвантажувального візка стрічкового надсилосного конвеєра підключають до вентилятора за допомогою щілинного повітроводу (рис. 1).

Рис. 1. Щілинна аспірація коробки розвантажувального візка стрічкових надсилосних конвеєрів:

а — для стрічки шириною 650 та 800мм;  б — для візка ТГО-600 та ТР-7;  1 — щілинний повітропровід; 2 — візок, що скидає;  3 — повзун;  4 — повітропровід аспіраційної установки;  5 — стрічка конвеєрна;  6 — отвір до аспіраційних установок;  L — довжина силосного корпусу.

Повзун, з'єднаний з коробкою розвантажувального візка, що скидає, разом з візком переміщається по щілини вздовж аспіраційного повітроводу. Таким чином, знепилюють візки надсилосних конвеєрів із шириною стрічки 650 та 800мм, а також візки автоматичні ТГО-600 та ТР-7. Для аспірації в місці з'єднання повзуна і коробки розвантажувального візка, що скидає, роблять виріз 630х900мм.

По довжині щілинний повітропровід може бути виготовлений для одного або кількох силосних корпусів, об'єднаних загальним конвеєром надсилосним. Аспіраційні мережі кожного силосного корпусу роблять окремо. У кожній сполучній галереї між силосними корпусами встановлюють повітропровід з перекриваючим клапаном і гумовими вставками між ними. Одна проміжна секція може бути нестандартною, довжиною не більше 2000мм. Стрічка для щілинного повітроводу має бути шириною 500мм. При монтажі стрічку розрізають по довжині на рівні частини шириною 250мм кожна.

Технічна характеристика щілинного повітроводу

Характеристика

Од. вим.

Значення

Діаметр

мм

280

Кількість повітря, що відсмоктується від візка (включаючи підсмоктування у місці входу човника повзуна в повітропровід)

м3

2850

Опір 1 м повітроводу

Па

15

Підсмоктування повітря на 1 м

м3

30

Пилоуловлювач ЦОЛ (для силкорпусу довжиною 30м)

-

ЦОЛ-4,5

Пилоуловлювач 4БЦШ (для силкорпусу довжиною 30м)

-

4БЦШ-375

На елеваторах при відсмоктуванні повітря аспіраційними установками із приміщення у кількості, що перевищує один обмін на годину, передбачають спеціальні припливні пристрої (рис. 2), кількість яких вибирають із умови забезпечення швидкості повітря в них не більше 5м/с. Зовнішні отвори припливних пристроїв закривають дротяною запобіжною сіткою з отворами 15x15мм.

Рис. 2. Схема організованого підведення повітря до робочого приміщення елеватора:

1 — корпус елеватора; 2 — дротяна сітка з розмірами осередків 15х15мм

На елеваторах зовнішнє повітря приміщення подають у верхню зону не нижче 2,5м з установкою дифузорів для зменшення швидкості потоків припливного повітря в зоні постійних робочих місць до 0,3...0,5м/с.

Також, дуже перспективним, останнім часом через низьке енергоспоживання є використання для аспірації локальних точкових фільтрів.

Для більш детальної інформації щодо розрахунків аспіраційних установок звертайтесь за тел. 097 743 69 84 або пишіть на e-mail:metallum_office@ukr.net