Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Пилоуловлювачі аспіраційних установок

Пилоуловлювачі аспіраційних установок

Повітря, що викидається в атмосферу, необхідно очищати. У циклонних апаратах відбувається очищення запиленого повітря внаслідок осадження пилу під дією відцентрової сили. Для різних видів пилу використовуються різні конструкції циклонів.

На елеваторах та хлібоприймальних підприємствах переважно застосовують циклони конструкції ЦОЛ4-БЦШ (У21-ББЦ)ОТІУЦ. Для цементних та заводів будматеріалів використовують циклони марки ЦН-11ЦН-15ЦН-15уЦН-24СДКЦН-33СКЦН-34У деревообробці поширені циклони типу Ц ГідродревпромуЛТАЦиклон ЦОК призначений для очищення вентиляційних викидів від пилу з підвищеними абразивними властивостями (металевий пил). Циклони в залежності від виробництва можуть виготовлятися як з правим, так і з лівим розташуванням вхідного патрубка. При необхідності вони можуть комплектуватися в батареї. Перевагою циклонів є їхня простота конструкції, обслуговування та відносно невисока вартість виготовлення. Нестача циклонів полягає в нижчому ступені очищення повітря в порівнянні з фільтр-циклонами.

 Фильтр-циклон

Фільтр-циклон (фільтр) є циліндричний апарат, що має конусне днище. Циліндрична частина розділена перегородкою на дві камери: камера очищеного повітря та камера запиленого повітря. Усередині циліндричної частини знаходяться фільтрувальні рукави, надіті на металеві каркаси. Під час попадання запиленого середовища у фільтр повітря проходить крізь фільтрувальну тканину, а пил затримується на поверхні рукава. Коли відбувається повне засмічення рукавів, тиск у камері очищеного повітря падає, і датчик тиску подає сигнал на контролер, який здійснює відкриття електромагнітних клапанів. Після цього відбувається удар (імпульс) стисненого повітря по рукавах через систему трубок і сопел, який надходить з ресивера. Пил від удару падає з рукавів у конічну частину корпусу та видаляється за допомогою шлюзового затвора. Фільтрувальні тканини рукавів виготовляються з різних матеріалів, залежно від типу пилу. Фільтр виконує більш високий рівень очищення повітря в порівнянні з циклоном. Вартість виготовлення через більшу складність конструкції більш висока. До того ж, обслуговування такого апарату займає більше часу і вимагає більш кваліфікованого підходу.

Також для уловлювання пилу застосовуються осадові (пилові) камери, але вони використовуються менше через їх низьку ефективність. Методи вловлювання пилу за допомогою мокрих пористих, масляних фільтрів, а також електростатичні фільтри та ін. використовуються менше через складність конструкції, обслуговування та високу вартість експлуатації.

Практика показує, що застосування відцентрових пиловловлювачів і рукавних фільтрів найбільш обґрунтовано з економічного та практичного боку, тому на сьогоднішній день розроблено та впроваджено в промисловість таку велику кількість різних апаратів таких видів як вітчизняних, так і зарубіжних виробників.

Більше інформації ТУТ.