Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Схеми аспіраційних установок

Схеми аспіраційних установок

Аспіраційні установки використовують для запобігання виділенню пилу з обладнання, тобто запиленості виробничого приміщення. Це сприяє поліпшенню умов праці, підвищенню стійкості роботи підприємства, оскільки зменшує його пожежонебезпечність. Аспірацію деякого обладнання використовують одночасно і для виконання технологічних цілей (очищення зерна від домішок, що відрізняються від нього аеродинамічними властивостями, збагачення проміжних продуктів розмелювання, видалення теплоти та вологи). Аспіраційні установки сприяють також збільшенню терміну служби окремі вузлів обладнання (попадання пилу на поверхні, що труться, призводить до їх передчасного зносу).

 

Рис. 1. Схема аспіраційної установки:

1 — герметизуючі укриття; 2 - патрубки, що відсмоктують; 3 - повітроводи; 4 - пиловловлювачі; 5 - вентилятор

Аспіраційна установка — це єдина комплексна система, що складається з декількох елементів (рис. 1). Всі елементи пов'язані один з одним, тому будь-яке порушення роботи одного з них змінює режим установки в цілому. При включенні вентилятора повітря з пилом, що утворюється в обладнанні відсмоктується з аспіраційного укриття обладнання, створюючи в ньому розрідження. Перед викидом в атмосферу повітря від пилу очищається в пиловловлювачі.

У різних галузях народного господарства застосовуються свої типи циклонів пиловловлювачів.

У зернопереробній промисловостіЦОЛ, 4БЦШ, УЦ, ОТІ, ЦР, ЦРК.

На підприємствах будівельної галузіЦН-11, ЦН-15, ЦН-15у, ЦН-24, СДК ЦН-33, СК ЦН-34, СЦН-40, СЦН-50.

На деревообробних підприємствахОЕКДМ, РІСІ, Ц, ЛТА, ЦДО, УЦ, К.

На підприємства з переробки та транспортування руд та нерудних матеріалів заводів вогнетривівЦН-11, ЦН-15, ЦН-15у, ЦН-24, СДК ЦН-33, СК ЦН-34.

У цехах кольорової металургії (свинцеві виробництва, нікелеві комбінати, мідні заводи) – СІОТ, ЦМ, ЦОК, ВЗП, ЦП-2.

На машинобудівних підприємствах – (ливарні цехи, механічні цехи, ковальські та термічні цехи, зварювальні відділення, гальванічні та травильні цехи, фарбувальні камери) – ЦН-11, ЦН-15, ЦН-15у, ЦН-24, ВЗП.

Застосовують дві схеми аспіраційних установок, що розрізняються за розташуванням пиловловлювачів по відношенню до вентилятора. Вони можуть стояти за вентилятором - схема І типу і до вентилятора - схема ІІ типу. Установки І типу переважно використовують на підприємствах зі зберігання зерна та деревообробних підприємствах, а ІІ типу — на зернопереробних підприємствах, гірничозбагачувальних та металургійних підприємствах, підприємствах будівельної галузі.

При підвищених вимогах до чистоти повітря як усередині виробничих приміщень, так і атмосферного аспіраційного встановлення I типу можуть стати причиною наступних негативних явищ:

при пропуску запиленого повітря через вентилятор може відбуватися торкання лопаток робочого колеса та кожуха вентилятора (при дебалансі робочого колеса або неякісному його монтажі). Це може спричинити іскроутворення та займання пилоповітряної суміші та вибух (за наявності вибухонебезпечної концентрації пилу всередині кожуха);

запилене повітря переміщається по нагнітаючим повітроводам, і в разі негерметичності швів і з'єднань повітроводів, слідуючи шляхом найменшого опору, виходитиме через найменші нещільності з області підвищеного тиску (всередині нагнітального повітроводу) в знижену область - в приміщення, що призводить до запиленості;

пиловловлювачі в основному змонтовані поза будівлею (на даху, та майданчиках), що ускладнює обслуговування, проведення налагодження та регулювання, а, отже, знижує ефективність їх роботи.

Тому досконаліші установки II типу, які мають перелічених вище недоліків.

Схему аспіраційної установки вибирають та компонують у неї обладнання відповідно до певних правил. Дотримання цих правил найбільшою мірою забезпечує встановлення експлуатаційної надійності, пожежо-вибухобезпеки, ефективності та економічності.

НВФ МЕТАЛЛУМ займається виготовленням як каталожних зразків газоочисного та пиловловлюючого обладнання так і нестандартних типів обладнання для здійснення аспірації на Вашому підприємстві. Ми завжди готові допомогти у підборі аспіраційного та пиловловлюючого обладнаннящоб забезпечити ефективні режими його функціонування на Вашому підприємстві. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail: metallum_office@ukr.net або дзвоніть по телефону 097 743 69 84.