Логотим Метталум
Проектування, виготовлення, монтаж, запуск, паспортизація
+38 (048) 706 26 73
+38 (097) 743 69 84
metallum_office@ukr.net

Аспіраційні установки та пневматичний транспорт на борошномельних заводах

Аспіраційні установки та пневматичний транспорт на борошномельних заводах

Аспіраційні установки забезпечують знепилення технологічного та транспортного обладнання, а також створюють необхідний режим роботи каменевіддільних та ситових машин концентраторів повітряно ситових і повітряних сепараторів.

У секціях підготовчого відділення млинів скомпоновано три аспіраційні мережі. У кожну мережу входять вентилятори середнього тиску та фільтр-циклони із зворотним імпульсним продуванням рукавів. Порівняно невисока запиленість повітря після фільтрів дозволяє спрямовувати його через кондиціонер у систему рециркуляції. Загальна витрата повітря на аспірацію обладнання зерноочисного відділення становить близько 30тис. м3/год.

У розмольному відділенні всмоктують пневмотранспортні установки забезпечують ефективне знепилення практично всіх машин. Тому тут працює лише одна аспіраційна мережа в кожній секції, що поєднує всі ситовікові машини, магнітні сепаратори, ваги та гвинтові конвеєри. Мережа обслуговується всмоктуючим фільтром типу РЦІ та вентилятором середнього тиску.

У підготовчому відділенні застосований нагнітаючий пневмотранспорт зерна. У кожній секції відділення встановлено сім пневмоустановок різної продуктивності із загальною витратою повітря понад 5тис. м3/год і споживаною потужністю 43кВт. Пневмоустановка складається з матеріалопроводу та повітродувної машини типу ЗАФ. Завантажувальний пристрій є шлюзовим живильником РЗ-БШЗ з приєднаним до нього горизонтальним пневмоприймачем У2-БПБ ежекторного типу. Як розвантажувач у шести пневмоустановках використовують циклони У2-БРО або циклони ЦР і ЦРк, а в одній - встановлений повітряний сепаратор РЗ-БСД. Після розвантажувачів повітря надходить в аспіраційну мережу з подальшим очищенням у фільтр-циклонах. Усі повітродувні машини встановлені в окремому приміщенні на першому поверсі, що полегшує умови їхнього обслуговування.

Пневмоустановки мають деякий резерв продуктивності, тому при підвищенні навантаження на 20...25% вони працюють нормально. У нагнітальних пневмоустановках переміщується продукт більшої концентрації (до 11кг зерна на 1кг повітря), ніж це можливо у пневмотранспорті, що всмоктує, при цьому споживана потужність нижче. Важливою перевагою є відсутність взаємного впливу режимів пневмотранспортування в сусідніх матеріалопроводах.

У розмольному відділенні борошномельного заводу продуктивністю 500т/добу застосований внутрішньоцеховий пневмотранспорт, що складається з незалежних пневмоустановок. Чотири розгалужені установки для переміщення продуктів розмелювання зерна та одна для вітамінізації борошна – всмоктувального типу, чотири для подачі борошна в контрольні розсіви – нагнітальні, шість – для подачі потоків борошна та одна для висівок у відділення готової продукції.

Пневмоустановки для транспортування продуктів розмелювання включають пневмотранспортери, повітродувні машини, вентилятори високого та середнього тиску, фільтри. Кожен пневмотранспортер складається з пневмоприймача, матеріалопроводу з оглядовими вікнами, відцентрового циклону-розвантажувача ЦР або ЦРк, дросельного регулятора та шлюзового затвора. Усі циклони-розвантажувачі поєднані колектором, встановленим під циклонами. У повітропроводі перед вентилятором високого тиску встановлено автоматичний регулятор для захисту електродвигуна від перевантаження в період пуску.

Борошно в контрольний розсів подається нагнітаючою пневмотранспортною установкою, що включає повітродувну машину, повітропровід, шлюзовий живильник для борошна, вертикальний матеріалопровід і фільтр-циклон, що всмоктує, з якого борошно надходить в розсів, а повітря в атмосферу. Висівки з розмольного відділення подають у силос аерозольтранспортом продуктивністю 5т/год. Відділення готової продукції обладнане аерозольтранспортними лініями, об'єднаними у дві системи, які обслуговують гвинтові нагнітачі. Продуктивність внутрішньоцехових транспортних операцій до 40т/год.

Висока надійність та ефективність аспіраційних систем та пневмотранспортних установок забезпечують нормальне ведення технологічного процесу та ступінь запиленості повітря нижче встановлених санітарних норм.

Як пиловловлююче обладнання рекомендується використовувати фільтр-циклони, так як продукт, що виноситься, має велику цінність. Циклони 4БЦШ або УЦ рекомендовано використовувати як перший ступінь ГОУ аспіраційної установки, щоб зменшити навантаження на фільтрувальну тканину фільтр-циклонів.

Фахівці НВФ МЕТАЛЛУМ допоможуть у підборі аспіраційного обладнання для вашого підприємства. Для більш детальної консультації звертайтесь на e-mail:metallum_office@ukr.net або дзвоніть по телефону 097 743 69 84.